Gospodarka

 • UNIWERSAL

  Zaufanie w biznesie - SONDA

  Czy zaufanie może stać się nowym paradygmatem biznesu? I czy jest obecne w długofalowej strategii firm? O odpowiedź na te pytania poprosiliśmy liderów przedsiębiorstw działających na polskim rynku – właścicieli, członków zarządów, menedżerów. Przedstawiamy ich opinie.

  więcej
 • Fot. Kamil Broszko/Broszko.com

  Godło „Teraz Polska” wyróżnia ofertę i markę w sposób wyjątkowy

  O historii i przyszłości Konkursu „Teraz Polska” oraz o potwierdzonych badaniami korzyściach wynikających z posługiwania się Godłem „Teraz Polska”.

  więcej
 • Michał Lipiński (fot. Kamil Broszko/ Broszko.com)
 • Fot. Kamil Broszko/Broszko.com

  Lepiej sobie radzę, gdy jest trudniej

  O kierowaniu się intuicją, byciu operatorem filmowym, rolnikiem, wójtem, deweloperem i właścicielem sieci hoteli, oraz o tym, czego uczy nas przyroda i czy tę wiedzę można stosować w biznesie, z Władysławem Grochowskim rozmawia Kamil Broszko.

  więcej
 • Fot. Rafał Guz/PAP

  Nadchodzi czas ekonomii wartości

  O związkach gospodarki z potrzebami ludzi i jakością życia oraz o tym, że dziś nie wystarczy, by biznes się kręcił, z Jerzym Hausnerem rozmawia Adam Mikołajczyk.

   

  więcej
 • Fot. Kamil Broszko/Broszko.com

  Ewolucja jest lepsza od najlepszej rewolucji

  O zarządzaniu sektorami regulowanymi, rynkowych błędnych kołach i o tym, czy wykształcenie muzyczne pomaga w zarządzaniu, z Grażyną Piotrowską-Oliwą rozmawia Kamil Broszko.

  więcej
 • Fot. Archiwum PZU

  Nigdy nie było atrakcyjniejszych warunków oszczędzania

  O Pracowniczych Planach Kapitałowych z Marcinem Żółtkiem rozmawia Piotr Grochowski.

  więcej
 • Fot. Marek Wiśniewski/Arcus

  O dokumencie wiemy wszystko

  O zarządzaniu dokumentem w erze gospodarki 4.0. z Michałem Czeredysem, prezesem zarządu Arcus SA, rozmawia Stanisław Rem.

   

  więcej
 • O wartościach w biznesie – sonda

  Czy w biznesie istotne są wartości pozaekonomiczne? A jeżeli tak, to jakie i dlaczego? I czy jest możliwe, by firma w imię ich upowszechniania zrezygnowała z części zysku?

  więcej
 • Opowieści zarządzających

  Czy w Polsce kobiety mają wpływ na zarządzanie biznesem? Jakie zmiany zaszły na tym polu w skali ostatnich lat?

  więcej
 • Fot. Archiwum autora

  Ze środków publicznych nie zbudujemy wielkich biznesów

  O potencjale polskich start-upów i sposobach ich wspierania oraz o wizerunku technologicznym kraju z Bogusławą Skowroński rozmawia Kamil Broszko.

  więcej
 • Przedsiębiorcze Polki podbijają kolejne branże w biznesie

  Naukowczynie, wynalazczynie, twórczynie nowoczesnych algorytmów, zaawansowanych urządzeń, biopreparatów, kosmeceutyków i biznesowych rozwiązań...

   

  więcej
 • Zespół Argo, czyli twórcy analogów łazików marsjańskich z Politechniki Białostockiej. (Fot. Politechnika Białostocka)

  Nieziemskie sukcesy łazików

  O kosmicznych projektach studentów z Politechniki Białostockiej, które znajdują uznanie na świecie, i tworzeniu warunków dla innowacyjności z prof. Andrzejem Sewerynem rozmawia...

   

  więcej
 • Ziołowy Zakątek (Fot. Dary Natury)

  Biznes z natury

  O pracy zbieraczy i sprzedawaniu ziół, tworzeniu marki globalnej i o tym, że najlepiej prowadzić firmę w miejscu, z którego się pochodzi, z Mirosławem Angielczykiem rozmawia Kamil Broszko.

   

  więcej
 • Fot. Kamil Broszko/Broszko.com

  Cena, jakość, patriotyzm.

  Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego zaprojektowała i zleciła wykonanie badania opinii publicznej.

  więcej
 • Fot. ASM

  Bez badań nie ma biznesu

  Dylematy dzisiejszego biznesu często wiążą się z szybkością – zarówno tempem zmian technologicznych, społecznych i organizacyjnych, jak i koniecznością natychmiastowych...

  więcej
 • Inside Trends – najważniejsza konferencja biznesowa w Europie Środkowej

  W dniach 18 i 19 października br. odbyła się międzynarodowa konferencja Business Insider Inside Trends, poświęcona trendom w trzech obszarach: fintech, business 4.0 i life science. Osiemdziesięciu mówców i prelegentów z całego świata oraz około 1,4 tys. uczestników wzięło udział w prelekcjach i warsztatach, podczas których dowiedzieliśmy się, jak pod wpływem nowych technologii zmieni się bankowość, świat finansów, przemysł i życie człowieka. Wydarzenie odbyło się w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Organizatorem konferencji był Business Insider Polska.

  więcej
 • Eliza Kruczkowska (Fot. Kamil Broszko/Broszko.com)

  Siłaczka od startupów

  O nowej koncepcji wspierania polskiej innowacyjności, zwrocie z inwestycji w startupy i o tym, czy ważniejsze są pieniądze, czy zmienianie świata, z Elizą Kruczkowską rozmawiają...

  więcej
 • Polska jedną wielką strefą ekonomiczną

  W czerwcu tego roku weszła w życie ustawa o wspieraniu nowych inwestycji. Zwiększa ona obszar, na którym można uzyskać zachęty podatkowe, do niemal 100 proc. terenów...

  więcej
 • Od Bałtyku aż do Tatr

  Cała Polska jedną wielką specjalną strefą ekonomiczną. To stwierdzenie, które pojawiło się w wielu komentarzach do obowiązującej od niedawna ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, może sugerować, że mamy do czynienia z istną rewolucją w zakresie pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom w naszym kraju. Nie do końca tak jest.

  więcej
Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.