Pandemia COVID-19 i kongresy. Jak będą zorganizowane wydarzenia biznesowe w dobie 4. fali koronawirusa

  • Fot. Pixabay
    Fot. Pixabay

Po względnie normalnych wakacjach środowisko biznesu naładowało akumulatory i jest gotowe, by wrócić do działalności profesjonalnej, najchętniej w postaci sprzed pandemii. Niestety autorytety naukowe i przedstawiciele władz przekonują, że 4. fala koronawirusa jest nieunikniona. Naturalne zatem wydaje się wypracowanie już teraz pewnych rozwiązań i procedur bezpieczeństwa, które pozwolą organizatorom największych wydarzeń biznesowych na zaproszenie gości. Oczywiście znakiem czasu jest, że w przypadku każdego z największych wydarzeń przewidziana jest również formuła hybrydowa. Swoistym wzorcem organizacji eventu zapewniającej bezpieczeństwo epidemiczne są procedury zaproponowane na XIII Europejski Kongres Gospodarczy.

Bezpieczny XIII Europejski Kongres Gospodarczy

13. edycja największej imprezy biznesowej Europy Centralnej odbędzie się w dniach 20-22 września 2021 r. stacjonarnie oraz online. Europejski Kongres Gospodarczy wyróżnia najwyższy poziom, profesjonalizm i, mimo dużej skali, troska o najmniejsze detale w kwestiach merytorycznych, programowych, a także organizacyjnych. – Bardzo dbamy o to, by uczestnicy największej imprezy biznesowej Europy Centralne czuli się komfortowo mimo wyzwań, jakie przynosi pandemiczna rzeczywistość – mówią organizatorzy kongresu.

Zgodnie z przyjętą polityką i „Zasadami bezpieczeństwa", w 13. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego i 6. European Tech and Start-up Days stacjonarny udział będą mogły wziąć osoby posiadające unijny certyfikat COVID, który ma jedną formę, ale trzy wersje:

•             Certyfikat poświadczający szczepienie (od 14 dnia po podaniu pełnej dawki szczepienia do 365 dnia po podaniu ostatniej dawki)

•             Certyfikat poświadczający test: przedstawiający wynik, rodzaj i datę testu, wykonany do nie później niż 48 godzin przed rozpoczęciem XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

•             Certyfikat poświadczający wyzdrowienie po przebyciu COVID-19 w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Unijny certyfikat COVID (UCC) znaleźć można na swoim Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP lub przez aplikację mObywatel. Wymagane będzie okazanie kodu QR.

– Zapewniamy także odpłatną możliwość wykonania testu na miejscu, przed wejściem na teren Europejskiego Kongresu Gospodarczego – zachęcają organizatorzy.

Wydarzenia odbędą się z zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, takich jak:

•             mierzenie temperatury przy wejściu do Międzynarodowego Centrum Kongresowego

•             obowiązek noszenia maseczek dla uczestników kongresu

•             zalecenia dystansu społecznego i częstej dezynfekcji rąk

•             specjalne procedury dla serwisu sprzątającego (większa częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji)

•             specjalne procedury dla dostawców cateringu i punktów sprzedaży.

Należy się spodziewać, że zasady bezpieczeństwa dotyczące przeciwdziałaniu zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, które obowiązują na XIII Europejskim Kongresie Gospodarczym, będą standardem podczas innych jesiennych wydarzeń biznesowych.

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.