Branże genetyczna, technologii medycznych i farmaceutyczna w finale 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”

  • Fot. Pixabay
    Fot. Pixabay
Epidemia koronawirusa odcisnęła piętno na całej gospodarce. Nieprzypadkowo wśród laureatów 31. edycji Konkursu „Teraz Polska” znalazła się silna reprezentacja branży biotechnologicznej, genetycznej, medycznej, farmaceutycznej i branż pokrewnych. Zwycięzców łączy to, że oferują najwyższą jakość i pochodzą z Polski.

Jeszcze kilka lat temu reprezentacja branżowa w Konkursie „Teraz Polska” miała nieco inny skład. Przeważały produkty spożywcze, budowlane, przemysłowe itp. Owe sektory, które cechowały naszą gospodarkę i stanowiły o jej sile, dziś wciąż dają powody do dumy, lecz muszą podzielić się miejscem z nowoczesnymi specjalizacjami. Nasz świat szybko idzie do przodu, ale prawdziwe przyspieszenie wiąże się ze zjawiskiem o wielkim wpływie, nie tylko na wszystkich Polaków, ale całą globalną populację. Tym zjawiskiem jest pandemia COVID-19. Zmiany, które spowodowała, były poważne dla części gospodarki, ale z drugiej strony pojawiły się potrzeby, na które tylko zaradni i innowacyjni przedsiębiorcy potrafili odpowiedzieć. Wystarczy wymienić popyt na maseczki w pierwszym okresie epidemii i przebranżowienie zakładów tekstylnych, ukierunkowane na ich produkcję. Jednak najbardziej sztandarowym przykładem są tu firmy z obszaru farmacji, genetyki, inżynierii medycznej. Ich znaczenie, choć już było ogromne, niepomiernie wzrosło. I również w gronie tegorocznych laureatów Konkursu „Teraz Polska” mamy bardzo silną reprezentację wymienionych branż, co stanowi swoisty znak czasu.

dr inż. Dawid Nidzworski, prezes GeneMe Sp. z o.o. Paweł Elbanowski, StethoMe Sp. z o.o.

Myślę, że dla każdego Godło „Teraz Polska” oznacza przede wszystkim jakość i zaufanie. My, jako firma, wierzymy w to, co robimy, w swoje produkty, w pracowników i ich pomysły. Wystartowaliśmy w konkursie o Godło „Teraz Polska”, aby pokazać wszystkim, że GeneMe, jakość i zaufanie to synonimy – mówi dr inż. Dawid Nidzworski, prezes GeneMe Sp. z o.o. Firma została nagrodzona za szybki test genetyczny na koronawirusa SARS-CoV-2. Z kolei innowacyjna spółka StethoMe Sp. z o.o. zdobyła Godło „Teraz Polska” za inteligentny system do monitorowania astmy – StethoMe. Arra Group Sp. z o.o. Sp. k. została nagrodzona za bezpieczne dostawy dla farmacji. Waga tej branży jest już dzisiaj powszechnie znana, choćby z racji doniesień medialnych o rygorach temperaturowych związanych z transportem i przechowywaniem szczepionek na koronawirusa. Nie tylko w tym przypadku farmacja wymaga bardzo ścisłych parametrów, a nagrodzona firma realizuje transport z ich uwzględnieniem. Reprezentantem branży medycznej wśród tegorocznych laureatów Konkursu „Teraz Polska” jest również Drzazga Clinic Sp. z o.o., oferująca usługi z zakresu laseroterapii, kosmetologii i medycyny estetycznej.

Arra Group Sp. z o.o. Sp. k.Drzazga Clinic Sp. z o.o.

Warto w kontekście pandemii wymienić również serwis WeTalk, nowoczesny portal usług na rzecz zdrowia psychicznego. I znów trzeba wspomnieć, że jest to usługa na czasie, bo jak donosi światowa literatura, lockdown, w swoich rozmaitych odmianach, był ciężkim wyzwaniem dla ludzkiej psychiki. Jednym z ważnych zaleceń sanitarnych było wietrzenie i szeroko pojęta wymiana powietrza w pomieszczeniach. Tym bardziej nie dziwi obecność w gronie laureatów central wentylacyjnych Opal, Optima oraz Optima w wykonaniu higienicznym, wyposażonych w jonizatory oraz promienniki UV-C, czyli produktów zgłoszonych przez firmę Clima Gold Sp. z o.o.

WeTalkClima Gold Sp. z o.o.

Godło „Teraz Polska” jest najbardziej rozpoznawalnym i najwyżej cenionym znakiem jakości i polskiego pochodzenia. – Polacy wybierają produkty i usługi oznaczone Godłem „Teraz Polska”, bo właśnie takich produktów i usług potrzebują. Są świadomymi konsumentami i wiedzą, że to jest najlepsze dla nich, dla ich rodzin i dla całej polskiej gospodarki. Polacy, co również wynika z badań, są świadomymi patriotami i pocieszające jest, że dotyczy to wszystkich pokoleń, w tym również ludzi młodych – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.
Dotychczas w Konkursie wzięło udział 5 tys. polskich firm – reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki – spośród których nagrodzono łącznie ponad 750. Biorą w nim udział zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe firmy rodzinne. Jest to możliwe, gdyż podstawowym kryterium oceny jest jakość oferowanych produktów i usług, a nie wielkość przedsiębiorstwa – podkreśla prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”. – Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę, zaś ich produkty i usługi zyskują zaufanie i lojalność klientów, którzy wiedzą, jak wielką siłę rynkową ma patriotyzm konsumencki. A najlepszą wskazówką w tym przypadku jest Godło „Teraz Polska”, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie i patriotycznie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie – twierdzi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Warto wspomnieć, że zakończenie 31. edycji Konkursu „Teraz Polska” jest również momentem, od którego można zgłaszać produkty i usługi do 32. edycji. – Już dzisiaj zachęcam do udziału w Konkursie. Warto ubiegać się o Godło „Teraz Polska”, ponieważ jest ono dla klientów najlepszą i uznawaną przez nich samych wskazówką, że dany produkt lub usługa cechują się najwyższą jakością i polskim pochodzeniem – konkluduje Michał Lipiński.

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.