TOP 15, czyli najchętniej czytane teksty „Magazynu Teraz Polska” w 2021 roku

Za mijający rok dziękujemy, a w nowym roku najlepsze życzenia kierujemy do tych, którzy są dla nas najważniejsi – czytelników „Magazynu Teraz Polska”. Poniżej zestawienie najchętniej czytanych artykułów w 2021 roku (ranking, od najpopularniejszego). Wszystkich, którzy trafiają na nie po raz pierwszy zachęcamy do lektury. Są godne polecenia, wszak nasi czytelnicy nie mogą się mylić.

Najchętniej czytanym tekstem w 2021 roku był wywiad z szefem TOPR, Janem Krzysztofem. Rozmawiamy o fenomenie polskich Tatr i o bezpieczeństwie, tak ważnym w górach. W sumie trudno dziwić się popularności tego artykułu. Wystarczy wybrać się na tatrzański szlak w sierpniu, aby przekonać się, że są na nim chyba wszyscy Polacy. Zatem sprawy naszych najwyższych gór dotyczą całego społeczeństwa. Polecamy lekturę!

Naczelnik TOPR: nie trzeba iść w klapkach, żeby ulec wypadkowi, większość ratowanych ma bardzo dobre buty


Niestety wciąż wiodącym tematem we wszelkich mediach, również w naszym magazynie, jest pandemia COVID-19. W zalewie informacji trudno wyodrębnić materiały wartościowe, wiarygodne, i przede wszystkim komplementarne, a nie tylko przyczynkarskie, wzmiankowe. Dlatego z wielką uwagą przyglądamy się działalności i publikacjom Zespołu doradczego ds. COVID-19 działającego w ramach PAN. Opracowanie ustaleń tych wybitnych uczonych było jednym z najchętniej czytanych artykułów na naszej stronie.

Życie z COVID-19 albo... nowa pandemia. Prognozy wybitnych polskich uczonych na 2021 rok i lata następne


Nie pierwszy raz mieliśmy zaszczyt gościć na naszych łamach panią prof. Krystynę Skarżyńską. Wybitna psycholog społeczna w ubiegłym roku opowiadała naszym czytelnikom o społecznych i psychologicznych skutkach pandemii, również w kontekście politycznym. Zachęcamy do lektury tego wywiadu, który wciąż pozostaje bardzo ciekawy i aktualny.

Pandemia może się stać wydarzeniem formatywnym, zmieniającym stosunek kolejnych pokoleń do polityki


Wielką popularnością cieszyła się również rozmowa z wybitną gastroenterolog, profesor dr hab. nauk medycznych Grażyną Rydzewską. Opowiada ona w przystępny sposób, o roli układu pokarmowego, wpływie jelit na niemal każdy aspekt życia, oraz o tym, jak wielki wpływ na najdłuższy organ człowieka ma COVID-19.

Objawy brzuszne COVID-19 to ból brzucha, biegunka, zaburzenia rytmu wypróżnień, wzdęcia, nudności


Kaszuby i Kaszubi – miejsce i ludzie w przeszłości wymazywane z powszechnej świadomości z powodów historycznych i politycznych. Teraz jest o nich coraz głośniej, dostrzega się walory turystyczne regionu, lecz wciąż wiele wody musi upłynąć w Słupi, Wdzie i Raduni, żeby zrozumiano kaszubską historię i tożsamość. Można jednak w tej sprawie uczynić prawdziwy krok milowy i przeczytać jeden z najdłuższych opublikowanych przez nas wywiadów – rozmowę z Cezarym Obrachtem-Prondzyńskim. Polecamy!

Kiedy chciano w Kaszubów uderzyć, wyciągano trzy „strachy”: separatyzm, katolicyzm i filogermanizm.


W minionym roku pisaliśmy również o ekologicznym plastiku z ziemniaków. Polska, wiadomo, ziemniakiem stoi. Opisana przez nas historia zdobyła prawdopodobnie tak wielką popularność, bo uświadomiliśmy sobie, że jest historyczna szansa na zdetronizowanie najpopularniejszego w kraju i na świecie polskiego produktu pochodzącego z ziemniaków, a mianowicie wódki.

Grupa Azoty opatentowała ekologiczny plastik z ziemniaka


Lubimy ogrzewać się w blasku światowych sukcesów naszych krajanów. Teraz na topie jest Piotr Adamczyk, bo fenomenalnie zagrał gangstera o wschodnim rodowodzie w filmie „Hawkeye” wyprodukowanym przez Marvel Studios. Ale gwoli przypomnienia – serial w którym bardzo ważną rolę grał Marcin Dorociński zdobył w 2021 roku nagrodę Złoty Glob! Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Marcin Dorociński ze Złotym Globem! Nagrodzono serial „Gambit królowej”


Warszawa jest fascynująca, wciąga, oddziałuje na naszą świadomość chyba silniej niż jakiekolwiek inne miasto w Polsce. Dlatego lubimy czytać świetne teksty o Warszawie. Taki jest wywiad, który opublikowaliśmy w naszym magazynie. Kto go nie zna, powinien się sam przekonać.

Warszawa jest pasjonująca ze względu na złożoność formujących ją procesów


Nikt tak nie opowiada o sporcie, jak jego wielcy miłośnicy i pasjonaci – prof. Jerzy Bralczyk, Andrzej Person, Stefan Szczepłek, Robert Korzeniowski oraz Krzysztof Przybył, redaktor naczelny „Magazynu Teraz Polska” – którzy są stałymi gośćmi na naszych łamach. Ich artykuły cieszą się ogromną popularnością, tak też było w przypadku ostatniej publikacji.

W sporcie liczy się prawda chwili


IPN ma różną prasę, a sympatie do tej instytucji zależą w znacznej mierze od preferencji politycznych. Jednak w ubiegłym roku wiele osób odrzuciło myślenie przez pryzmat podziałów i zaangażowało się w zainicjowaną przez instytucję akcję poszukiwania pięknej Polski – żołnierki uwiecznionej na fotografii pochodzącej z czasów wojny. Pisaliśmy o tej sprawie jako jedni z pierwszych!

IPN poszukuje polskiej żołnierki ze zdjęcia

Zagadka pięknej Polki ze zdjęcia rozwiązana


Profesor Dzieciątkowski prawdopodobnie nadal poświęcałby się wyłącznie pracy naukowej, gdyby nie pandemia COVID-19. Jako rzutki i niebojący się kamery wirusolog stał się postacią publiczną, a jego sądy, opinie i tezy pomagały nam zrozumieć istotę zagrożenia związaną z nowym koronawirusem i wskazywały jak się przed nim bronić. Nieprzypadkowo wywiad z profesorem był również jednym z najpopularniejszych tekstów w naszym serwisie.

Dzieciątkowski: będzie lek na COVID-19. Szybkie szczepienie pomoże opanować koronawirusa SARS-CoV-2


Nieco inną perspektywę ukazał nestor polskiej wirusologii, profesor Jacek Juszczyk. Spojrzał na pandemię z perspektywy humanistycznej i społecznej. To zupełnie oryginalny i jedyny w swoim rodzaju wywód, podany w przystępnej formie, więc można go polecić każdemu. Niestety nie jest zbyt optymistyczny.

Epidemia niesie bardzo poważne przesłanie


We wrześniu opublikowaliśmy artykuł relacjonujący wyniki badań polskich tzw. antyszczepionkowców. Ciekawe, czy wciąż jest aktualny, a proporcje  poszczególnych postaw identyczne? Będziemy to sprawdzać i gdy powstaną nowe badania, poinformujemy o wynikach naszych czytelników.

Polscy antyszczepionkowcy to raczej kobiety i osoby młode. Tylko 15 proc. z nich dopuszcza zmianę zdania


Rafał Brzoska to kolejny pozytywny bohater będący ucieleśnieniem zaradności, silnej woli i determinacji – dlatego lubimy o nim czytać.

Od roznoszenia ulotek do miliardera i 7. najbogatszego Polaka. Teraz jego firma ma dokonać największej polskiej inwestycji prywatnej za granicą

 


Ten artykuł chyba nie był szczególnie zaskakujący, ale któż z nas nie lubi pączków. Poza tym przywołany w tytule wierszyk dosłownie uwiódł naszych czytelników, stąd też ranking najpopularniejszych artykułów 2021 roku zamyka tekst o… Tłustym Czwartku.

Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek. A Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła

 

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.