Polacy

 • Waldemar Świerzy

  Waldemar Świerzy, wybitny artysta plakatu, jest jednym z najbardziej i najlepiej rozpoznawalnych grafików w Polsce i na świecie.

  więcej
 • Doganiamy świat

  O promocji kraju poprzez sport, roli marzeń i determinacji w drodze na szczyt i o walorach Polski i Polaków z Zofią Klepacką...

   

  więcej
 • Andrzej Pągowski - ikona plakatu

  Andrzej Pągowski jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych twórców współczesnego plakatu.

  więcej
 • Andrzej Pągowski

  Andrzej Pągowski - ikona plakatu

  Andrzej Pągowski jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych twórców współczesnego plakatu.

  więcej
 • Obudzić nadzieję

  Dwadzieścia lat temu, 16 lipca 1992 roku, profesor Henryk Skarżyński przeprowadził pierwszą w Polsce operację wszczepienia implantu ślimakowego...

   

  więcej
 • Polska to ciągle kraj niezwykłych możliwości

  Z Jerzym Starakiem, właścicielem Polpharmy, której Maxigra zdobyła w tym roku zaszczytne Godło „Teraz Polska", o zwycięskim produkcie, strategiach biznesowych...

   

  więcej
 • Świat zazdrości nam emocji

  Z Jurkiem Owsiakiem o okolicznościach powstania i dalszej drodze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, o kreowaniu międzynarodowej marki i znaczeniu wyróżnienia „Teraz Polska” rozmawia Kamil Broszko.

   

  więcej
 • Fot. www.koprowski.net

  Wybitni i wybitni

  Wybitny aktor, wybitny naukowiec, wybitny przywódca… Przymiotnikiem „wybitny” określamy danego człowieka wtedy i tylko wtedy, kiedy, zgodnie z definicją „Słownika Języka Polskiego”, mamy na myśli człowieka przodującego, zasłużonego w dziedzinie nauki, kultury, sztuki, sławną postać, znakomitość, niemal geniusza, czyli człowieka obdarzonego niezwykłymi, niezrozumiałymi dla innych i niemal nadludzkimi zdolnościami.

   

  więcej
 • Jan Sawka

  Jan Sawka urodził się w 1946 r. Ukończył studia architektury i sztuki we Wrocławiu. Szybko zdobył międzynarodowe uznanie, zostając na początku lat 70. jednym z reformatorów polskiej szkoły plakatu. 

  więcej
 • Fot. Archiwum prywatne Jana Sawki

  Jan Sawka

  Jan Sawka urodził się w 1946 r. Ukończył studia architektury i sztuki we Wrocławiu. Szybko zdobył międzynarodowe uznanie, zostając na początku lat 70. jednym z reformatorów polskiej szkoły plakatu. 

  więcej
 • Fot. Materiał promocyjny firmy Mokate

  Sprinterka biznesu

  Teresa Mokrysz

  więcej
 • Fot. www.rynekzdrowia.pl

  Przeszczep twarzy to ogromny wysiłek organizacyjny i finansowy

  W 2008 r. zespół lekarzy z Cleveland Clinic przeprowadził pierwszy w Stanach Zjednoczonych przeszczep twarzy.

  więcej
Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.