Mamy to! „Magazyn Teraz Polska” trafia w Państwa ręce

Ukazało się 38. wydanie "Magazynu Teraz Polska". Oto, co można w nim znaleźć.

Zapraszamy Państwa do lektury 38. numeru "Magazynu Teraz Polska". Tym razem piszemy o naszym kraju, ale też najważniejszych problemach współczesnego świata w dobie przemian. W ciągu mijających dwóch lat zderzyliśmy się z dwoma czarnymi łabędziami: pandemią i wojną. Uprawdopodobnia się dziś perspektywa recesji, a silnie oddziałujące procesy, jak choćby kryzys energetyczny czy wzrost roli państwa, przysparzają pytań o przyszłość nie tylko społeczeństwa, ale także firm, spółek, biznesu. Dodatkowo coraz silniej wybrzmiewają pytania o granice wzrostu gospodarczego i o współodpowiedzialność za społeczeństwo i planetę.

Jednym z ważnych tematów obecnego numeru „Magazynu Teraz Polska” jest właśnie środowisko, przestrzeń naszego życia i szybko postępujące procesy jego degradacji. Rozmawiamy o nim z uczonymi, ekspertami ale także działaczami organizacji pozarządowych. Niezbędna jest nie tylko zmiana myślenia na poziomie globalnym, ale także konkretne innowacje i wdrożenia, które pozwolą ludziom nadal zaspokajać potrzeby, lecz znacząco zmniejszyć przy tym obciążenie przyrody.

Piszemy także o gospodarce i ekonomii, zarówno w ujęciu praktycznym, jak i filozoficznym. Czy żyliśmy w ułudzie nieograniczonego wzrostu? Na ile bolesne będzie nasze zderzenie się ze zmianami? Prognozy znajdziecie Państwo na naszych łamach. A co z rynkiem pracy? Czy pandemia, wojna, migracja, automatyzacja, ale także nowe potrzeby i zmiana postaw wpłyną nań w sposób istotny? Wnioski, które prezentujemy, powinny być istotne nie tylko dla przedsiębiorców, ale też młodych ludzi, zastanawiających się jak ukierunkować swój rozwój.

Na naszych łamach nie mogło zabraknąć kultury, opowieści  niezwykłych osiągnięciach naszych rodaków, a także rozważań o sporcie. Zapraszamy Państwa do czytania.

Magazyn można pobrać w PDF (LINK), albo czytać artykuły na naszej stronie, a poniżej szczegółowa tematyka.

Str. 6
Potęga nieoczekiwanego. Andrzej Rychard
Str. 10
Sytuacja międzynarodowa ostudziła zapędy do polexitu. Z Adamem Bodnarem rozmawia Kamil Broszko.
Str. 14
Trzeba się zatroszczyć o jakość polskich wód. Z prof. Tomaszem Okruszką rozmawiają Marzena Tataj i Kamil Broszko.
Str. 21
Dekarbonizacja musi się wydarzyć oddolnie. Z Tomoho Umedą rozmawiają Marzena Tataj i Kamil Broszko.
Str. 28
Powinniśmy zmienić podejście do przyrody. Katastrofa ekologiczna na Odrze to jedno z ostatnich ostrzeżeń. Z Jackiem Bożkiem rozmawia Kamil Broszko.
Str. 32
Mam poczucie, że coś ważnego zaczęło się dziać. Żyliśmy w ułudzie nieograniczonego wzrostu. Z prof. Łukaszem Hardtem rozmawia Kamil Broszko.
Str. 40
Rynek pracy a pandemia, wojna, migracja, automatyzacja i nowe potrzeby. Z Krzysztofem Inglotem rozmawia Kamil Broszko.
Str. 44
Poważne zmiany demograficzne wpływają na rynek pracy i sytuację lokalnych gospodarek. Z Januszem Szewczukiem rozmawia Kamil Broszko.
Str. 45
Chcemy bronić ojczyzny, mniej wydajemy w sklepach, cenimy jakość, choć wzrasta rola ceny. Wnioski z sondażu „Teraz Polska”.
Str. 52
Rok 2023 w biznesie. Czołowi przedsiębiorcy i menedżerowie mówią, co nas czeka. Kamil Broszko
Str. 60
Pracować trzeba stale, niezależnie od sukcesu, bo tylko praca nas rozwija. Z Ryszardem Grzybem rozmawiają Marzena Tataj i Kamil Broszko.
Str. 69
W czasach kryzysowych tym bardziej liczą się wartości, które odnaleźć można w dziełach sztuki. Z Andrzejem Szczerskim rozmawia Kamil Broszko.
Str. 75
Pacjent przed transplantacją twarzy musi wiedzieć, co go czeka. Z prof. Marią Siemionow rozmawia Kamil Broszko.
Str. 78
Nowoczesne technologie są coraz bardziej zintegrowane z medycyną. Z Joanną Szyman rozmawia Marzena Tataj.
Str. 83
Innowacje w medycynie szansą dla pacjentów i systemu ochrony zdrowia. Debata „Teraz Polska”
Str. 86
O roli wielkich imprez sportowych. Robert Korzeniowski, Marcin Herra, Sebastian Świderski, Wojciech Nowicki, Marcin Nowak.
Str. 89
Sport jest dobrą szkołą życia. Z Tomaszem Wojtowiczem rozmawia Marzena Tataj.
Str. 90
Wspaniali Promotorzy Polski w roku 2022
Str. 92
Debaty „Teraz Polska” na Kongresie 590
Str. 94
Konkurs na nasze czasy. Michał Kleiber

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.