Najlepsi z najlepszych z Godłem „Teraz Polska”. Mimo pandemii

 • Fot. Kamil Broszko/Broszko.com
  Fot. Kamil Broszko/Broszko.com

Zakończyła się 30., jubileuszowa edycja Konkursu „Teraz Polska”. Nagrodzono 16 produktów, 9 usług i jedną innowację. Podczas uroczystości, która odbyła się 9 czerwca 2020 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, wszyscy byli zgodni co do tego, że dziś – w dobie zawirowań i niepewności wynikających z pandemii koronawirusa – kluczowy wpływ na sytuację społeczną i gospodarczą będą mieli najlepsi polscy przedsiębiorcy, w tym laureaci Konkursu „Teraz Polska”.

W Konkursie „Teraz Polska” od 30. lat nagradzane są najlepsze na polskim rynku produkty, usługi i innowacje. Rywalizacja jest zacięta, bowiem liczne są w kraju przykłady znakomitych biznesów. Jednak te, które w wyniku Konkursu posługują się charakterystycznym Godłem „Teraz Polska”, to crème de la crème krajowej gospodarki. Wśród wygranych są zarówno małe przedsiębiorstwa rodzinne, jak i wielkie koncerny, zaś docenione produkty i usługi to prawdziwe spektrum specjalności i branż.

WYPOWIEDZI LAUREATÓW KONKURSU ZNAJDZIESZ TUTAJ 

– Miało być wyjątkowo i… było wyjątkowo. Chociaż nie tak, jak sobie kilka miesięcy wcześniej wyobrażaliśmy. Jubileuszowa, trzydziesta edycja Konkursu „Teraz Polska” z powodów oczywistych musiała się obejść bez wieczornej gali. Zrekompensowała to niezwykle serdeczna, sympatyczna uroczystość w ogrodach Pałacu Prezydenckiego z udziałem Pierwszej Damy RP, pani Agaty Kornhauser-Dudy. To z jej rąk wyróżnienia odebrali tegoroczni laureaci. Biało-czerwona drużyna dostawców najlepszych produktów i usług powiększyła się o kolejne marki – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

W 30. edycji Konkursu „Teraz Polska” nagrodzono między innymi przedstawicieli sektorów: budowlanego, kosmetycznego, farmaceutycznego, spożywczego (w tym producentów wyrobów tradycyjnych), instytucje finansowe, a także szereg przedsięwzięć z zakresu nowoczesnych technologii (np. roboty, aplikacje, innowacyjne testy do wykrywania grypy czy inteligentny pojemnik na śmieci, który sam rozpoznaje rodzaj odpadu i go sortuje). Po raz pierwszy w dotychczasowej historii Konkursu przyznano nagrodę firmie oferującej usługi w zakresie energii odnawialnej.

MASZ FIRMĘ, LUB NIĄ ZARZĄDZASZ? TWORZYSZ PRODUKT LUB USŁUGĘ WYSOKIEJ JAKOŚCI? TY TEŻ MOŻESZ POSŁUGIWAĆ SIĘ GODŁEM „TERAZ POLSKA”, ZWIĘKSZYĆ ZAUFANIE I SPRZEDAŻ PRODUKTU. SPRAWDŹ WARUNKI

Od początku pandemii Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, organizator Konkursu „Teraz Polska”, podejmowała wszelkie starania, by jak najlepiej wywiązać się ze swojej misji i jak najskuteczniej realizować swoje credo, czyli wspierać polskich przedsiębiorców i polskich konsumentów. – Takie było źródło naszej genezy; na początku transformacji ustrojowej po otwarciu polskiego rynku na globalną gospodarkę chcieliśmy dowartościować krajową produkcję i usługi, a konsumentów zachęcić, by nie „zachłysnęli się” wyrobami z Zachodu, i wskazać im najlepszych z najlepszych: liderów jakości, użyteczności, innowacyjności. Zadanie zostało wykonane, ale po względnie spokojnych 30 latach znów zdarzył się wstrząs, a my mieliśmy poczucie konieczności powrotu do naszej pierwotnej misji – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. – Dziś stoimy u progu wielkich wyzwań, natomiast wszystkim zależy, aby nasza gospodarka wyszła z tej bardzo trudnej próby obronną ręką. Znakomici laureaci Konkursu „Teraz Polska” reprezentują nieprawdopodobny potencjał. To daje nadzieję, że polscy przedsiębiorcy, na czele z jej najbardziej znamienitymi przedstawicielami, w razie gdy kryzys będzie się pogłębiał, znów wyciągną nas z tarapatów. Tak jak zrobili to już raz, po roku 1989, gdy umożliwili wyjście z biedy, stworzyli miejsca pracy i swoistą kulturę rozwoju – dodaje prezes Przybył.

ZOBACZ FOTOGRAFIE Z FINAŁU 30 EDYCJI KONKURSU „TERAZ POLSKA”, KTÓRY ODBYŁ SIĘ W PAŁACU PREZYDENCKIM W WARSZAWIE

– Jako prezes Fundacji „Teraz Polska” jestem dumny, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do kolosalnej zmiany, jaka w ciągu trzydziestu lat nastąpiła. Nie można bowiem osiągnąć sukcesu mimochodem, przypadkowo, bez wiary w to, że się uda. Staraliśmy się tę wiarę szczepić i podtrzymywać. I, choćby nie wiem co, nadal będziemy to robić. Jest z kim działać, jest dla kogo działać! – kwituje prezes Przybył.

Laureaci 30. edycji Konkursu „Teraz Polska”

KATEGORIA PRODUKTY

 • Kefir Naturalny 1l.; Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole
 • Lubella Makaron Świderki; Grupa Maspex Sp. z o.o. Sp. k.
 • Wódka Biały Bocian 40%; Polmos Bielsko-Biała SA
 • Twaróg śmietankowy ze Strzałkowa; Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie
 • Plaforma Nazca 2.8; APA Sp. z o.o.
 • Cyfrowa, precyzyjna i ultraczuła platforma diagnostyczna do wykrywania wirusa grypy w próbce wymazu „Flu SensDx”; SensDx SA
 • Matowa lateksowa farba do ścian  i sufitów Śnieżka EkoPlus; Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA
 • Seria produktów marki IBUM; Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
 • Seria dwuwarstwowych podłóg drewnianych FertigDeska i FertigDeska Luxury; Producent Podłóg Drewnianych Jawor-Parkiet
 • Specjalistyczna zaprawa mineralna  REBET A do renowacji i hydrolizacji obiektów budowlanych; Przedsiębiorstwo MD Sp. z o.o.
 • TYTAN PROFESSIONAL pianoklej uniwersalny 60 Sekund, SELENA S.A.
 • Agregaty prądotwórcze dla misji pokojowych ONZ; FOGO Sp. z o.o.
 • Wentylator dachowy do okapów kuchennych Vero-150; Uniwersal Sp. z o.o.
 • Roboty REECO; RENEX Sp. z o.o. Sp. k.

Wyróżnienie „Teraz Polska” 

 • Linia kosmetyków do pielęgnacji dla mężczyzn COLOGNE; Pan Drwal Sp. z o.o.
 • Schab pieczony na maśle i szynka pieczona na maśle; Zakłady Mięsne "Dobrosławów" Henryk Amanowicz

Laureaci 30. edycji Konkursu „Teraz Polska”

KATEGORIA INNOWACJE

 • Inteligentny system do zarządzania odpadami "Bin-e"; Bine Sp. z o.o.

KATEGORIA USŁUGI

 • Sieć sklepów POLOMARKET; POLOmarket Sp. z o.o.
 • Generalne wykonawstwo, budownictwo; ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.
 • Kompleksowa usługa dostarczania i montażu instalacji fotowoltaicznej wraz z pozyskaniem finansowania, przyłączeniem instalacji do sieci energetycznej i opieką nad rachunkami; COLUMBUS ENERGY S.A.
 • Gwarancja de minimis jako skuteczny instrument wsparcia polskich przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw; Bank Gospodarstwa Krajowego
 • Program Polska Bezgotówkowa; Fundacja Polska Bezgotówkowa
 • Innowacyjne terapie dla pacjentów; KO-MED Centra Kliniczne Sp. z o.o.
 • Wysoko wyspecjalizowane usługi transportowo-logistyczne w zakresie przewozów cysternowych płynnych surowców; Grupa Kapitałowa Trans Polonia Group
 • Usługi gastronomiczne Gospody Pazibroda; CHRZANOWSCY s.c.
 • Dostarczenie wody o najwyższej jakości, uzyskanie najlepszych wyników oczyszczania ścieków, edukacja ekologiczna; Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O WSZYSTKICH LAUREATACH KONKURSU „TERAZ POLSKA”

Czytaj także

Najbardziej aktualne informacje o nowościach i promocjach
w naszym sklepie wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.