Wielki sezon Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Fot. FB Teatr Wielki – Opera Narodowa
Fot. FB Teatr Wielki – Opera Narodowa

Sezon 2020/21 zapowiada się imponująco! 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg koncertów i recitali. Ponad 200 wydarzeń na scenach teatru w wykonaniu wybitnych osobowości sceny operowej i baletowej. Ruszyła już sprzedaż biletów i voucherów na sezon 2020/21 w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

Usłyszymy polskie gwiazdy światowej sceny operowej: tenora Piotra Beczałę w tytułowej partii Werthera, bas-barytona Tomasza Koniecznego w trzech różnych rolach w tym, w partii Janusza w Halce, oraz sopranistkę Aleksandrę Kurzak w Madame Butterfly. Sezon 2020/21 rozpocznie się we wrześniu wyjątkowym wydarzeniem – recitalem kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego, absolwenta Akademii Operowej, który święci triumfy na światowych scenach.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z JAKUBEM JÓZEFEM ORLIŃSKIM W MAGAZYNIE TERAZ POLSKA

Piotr Beczała przygotowywał tytułową partię Werthera w Metropolitan Opera w marcu br., niestety restrykcje pandemii koronawirusa uniemożliwiły wystawienie tego spektaklu w Nowym Jorku. Tym bardziej warto podkreślić sukces warszawskiej sceny, której udało się pozyskać wybitnego tenora na premierę polskiego wystawienia Werthera w październiku 2020 roku. Piotr Beczała wystąpi jeszcze w Warszawie w lutym 2021 roku podczas koncertu z Orkiestrą i Chórem Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, kiedy to będziemy mogli usłyszeć utwory z jego płyt, w tym najnowszej Vincero!. Nie zabraknie popisowych arii Moniuszkowskich, Wagnerowskiego Lohengrina oraz znakomitej arii Nessun dorma z opery Turandot Giacoma Pucciniego.

Wydarzeniem sezonu z pewnością będzie Cardillac Paula Hindemitha w reżyserii Mariusza Trelińskiego i ze scenografią Borisa Kudlički. To jedna z najciekawszych pozycji operowych XX wieku, nawiązująca do poetyki kina noir. Dzieło powstało w koprodukcji z Oper Köln oraz Teatro Real w Madrycie, a partię tytułową wykona wybitny bas-baryton Tomasz Konieczny.

Źródło: Teatr Wieki – Opera Narodowa

PRZECZYTAJ WYWIAD Z ALEKSANDRĄ KURZAK W MAGAZYNIE TERAZ POLSKA

Czytaj także

Najbardziej aktualne informacje o nowościach i promocjach
w naszym sklepie wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.