CNN: chcesz wesprzeć ducha prawdziwej solidarności? Jedź na urlop do Polski!

  • Fot. Kamil Broszko
    Fot. Kamil Broszko

Po prawie trzech latach zakłóceń i komplikacji w podróżowaniu wiele krajów zniosło większość ograniczeń związanych z pandemią. Ludzie podróżują, a spodziewany popyt jest ogromny i możne oddziaływać dosłownie na cały świat.

Redaktor naczelny The Points Guy, Clint Henderson, twierdzi, że teraz jest najlepszy czas na zarezerwowanie wymarzonych wakacji, ponieważ spodziewa się, że ceny lotów do międzynarodowych miejsc docelowych silnie wzrosną z powodu zwiększenia popytu, ponieważ coraz więcej krajów łagodzi ograniczenia covidowe.
Według Światowej Organizacji Turystyki ONZ do końca 2022 r. turystyka międzynarodowa miała osiągnąć 65% poziomu sprzed pandemii, tymczasem niektóre obszary uzyskały niedawno poziom bliższy 80% - 90% przyjazdów z 2019 r. Eksperci są optymistami odnośnie dalszego ożywienia podróży.

Kanał CNN Travel (i powiązany z nim serwis internetowy) przedstawił zatem 23 najlepsze pomysły na podróż w 2023 roku. Listę rekomendacji otwiera… Polska!!!

Oto, czego dowiadujemy się z CNN: „Moglibyśmy pisać o Hotelu Verte/ Autograph Collection w Warszawie (grupa Marriott International) do którego prowadzą pozłacane drzwi, a który został otwarty w barokowym pałacu. Ale spanie w miejscu godnym rodziny królewskiej nie jest jedynym powodem, dla którego warto odwiedzić Polskę. Warto bowiem przede wszystkim okazać solidarność z krajem, który był solidarny w narodem ukraińskim.

Dzielenie ponad 300-milowej granicy z państwem w stanie wojny, przełożyło się na fakt, że Polska przyjęła więcej ukraińskich uchodźców niż gdziekolwiek indziej. Do tego spadająca liczba turystów spowodowała trudną sytuację w branży.

Niezależnie od tego, czy masz ochotę na warszawski pałac, wypad do miasta takiego jak Kraków PL, Miasto Gdańsk, Wroclaw [Wroclove] czy Miasto Poznań – które znajdują się setki kilometrów od granicy z Ukrainą – czy też chcesz zaszyć się w lasach, górach czy nad jeziorem — masz szansę zrobić coś dobrego, biorąc urlop.”

Wypada podziękować dziennikarzom CNN za zwrócenie uwagi na ten aspekt sprawy. Fundację Polskiego Godła Promocyjnego (Konkurs Teraz Polska), szczególnie cieszy taka rekomendacja, ponieważ od 30. lat przekonuje w podobnym duchu – warto wybierać polskie produkty i usługi (również turystyczne), szczególnie te najlepsze, nie tylko po to, aby zaspokajać potrzeby, ale także ze względów ideowych; przez wzgląd na patriotyzm gospodarczy. Aby jednak firma mogła skutecznie zachęcić konsumenta do zakupu, powinna posłużyć się Godłem „Teraz Polska”, które jest dla 90. proc. Polaków potwierdzeniem najwyższej jakości i krajowego pochodzenia dobra.

Aby dać tę szansę swojej firmie, wystarczy zgłosić produkt lub usługę do Konkursu „Teraz Polska” (LINK) do 31 01 2023 r. Zachęcamy również do kontaktu bezpośredniego (tel. 22 826 01 91; e-mail: konkurs@terazpolska.pl).

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.