Natalia Olbińska

Fot. Natalia Olbińska
Fot. Natalia Olbińska

   

Autorka okładki, graficzka młodego pokolenia. Urodziła się w 1988 r. w Nowym Jorku, a od 2011 r. mieszka w Warszawie. Lubi zajmować się różnymi rodzajami działań artystycznych. Ukończyła studia na Wydziale Form Przemysłowych Uniwersytetu Carnegie Mellon w Pittsburghu (2010 r.) oraz na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2012 r.). Aktualnie kontynuuje studia na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii. Podczas nauki w Pittsburghu otrzymała stypendium na projekty pokazu mody i książki, inspirowane folklorem krajów pozostających w konfliktach etnicznych. Pracowała również przy projektowaniu i instalacji wystawy „Ptaki” w Museum of Natural History w Pittsburghu. W 2014 r. podczas stażu w École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs w Paryżu wygrała konkurs na plakat niezależnego festiwalu filmowego w Cannes, organizowanego przez paryski ACID (Association du Cinéma Indépendant pour sa Diffusion). We współpracy z ojcem, Rafałem Olbińskim, zaprojektowała instalację „Skrzydła wolności”, prezentowaną podczas Pikniku Wolności 2014 w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Jest dyrektorką artystyczną dwumiesięcznika „La Rivista”, poświęconego kulturze włoskiej, oraz blogerką zajmującą się wizualną krytyką filmową (Buzzkill.jux.com). Jest otwarta na współpracę przy ciekawych projektach, obiecuje sobie więcej malować, uwielbia koreańską kuchnię. Tęskni za Nowym Jorkiem, gdzie mieszkają mama i młodszy brat.

Czytaj także

 • Sztuka to mój język komunikacji ze światem

  O duchach dawnych twórców i ich wpływie na współczesną sztukę, urzekającej abstrakcji i o edukacji artystycznej z Kingą Nowak rozmawia Kamil Broszko.

   

  WIĘCEJ
 • Teraz światem rządzi populizm

  O nonsensach we współczesnej sztuce, polskich elitach i polityce schlebiającej najniższym gustom z Rafałem Olbińskim rozmawiają Marzena Tataj i Kamil Broszko.

  WIĘCEJ
 • Ryszard Horowitz

  Urodził się 5 maja 1939 r. w Krakowie. Kiedy cztery miesiące później naziści zaatakowali Polskę, cała jego rodzina została rozesłana do różnych obozów koncentracyjnych.

  WIĘCEJ
 • Małgorzata Lazarek

  Absolwentka krakowskiej ASP, Wydziału Grafiki w Katowicach (1987). Uhonorowana medalem Akademii za całokształt pracy twórczej.

  WIĘCEJ