Zapory rzeczne, zamki, Dolina Bobru i słynny most. Poznaj Polskę z „Magazynem Teraz Polska”

  • Fot. kakabe.pl
    Fot. kakabe.pl

Redakcja „Magazynu Teraz Polska” odwiedziła województwo dolnośląskie.

Zwiedzaliśmy okolice Lwówka Śląskiego, Gryfowa Śląskiego, oraz Park Krajobrazowy Doliny Bobru, a w nim piękny Wleń (pyszny sernik w kawiarence na zamku).

Fot. Kakabe.pl Wleń

Fot. Kakabe.pl Wleń

Następnie ruszamy do Pilchowic. W okolicy trafiamy na spektakularną zaporę, stary dworzec oraz słynny na cały świat most pilchowicki. Ten ostatni nieomal został unicestwiony przez jednego z największych hollywoodzkich dewastatorów, a mianowicie Toma Cruise’a (a właściwie Ethana Hunta) w ramach kręcenia kolejnej części filmu Mission: Impossible.

Fot. Kakabe.pl Start dworzec w Pilchowicach

Fot. Kakabe.pl Wjazd na most jest obecnie zamknięty

Na szczęście społeczny ruch obronił most przed nieomal wszechmocnym superbohaterem i dobrze, bo konstrukcja przedstawia się imponująco. Fascynujące zapory wodne to niemal znak rozpoznawczy regionu, bo oprócz tej w Pilchowicach jest jeszcze zapora leśniańska, a obok słynny Zamek Czocha, zmieniony trochę w park rozrywki i kąpielisko (płatny i parkin i wejście – w sumie 20 zł/os.).

Fot. Kakabe.pl Zapora Leśniańska

Fot. Kakabe.pl

Fot. Kakabe.pl

Po drodze można odwiedzić Lubomierz, który rozsławili Kargul i Pawlak, bo właśnie tam kręcono sceny w miasteczku, obecne w filmie.

Fot. Kakabe.pl Lubomierz

Fot. Kakabe.pl Lubomierz

Wspomniana część Dolnego Śląska jest piękna, fascynująca, trochę na uboczu głównych szlaków turystycznych. Powolny spacer czy jazda samochodem przez urokliwe stare wioski, to prawdziwa uczta dla zmysłów – pełno tam wspaniałej architektury, w wielu miejscach zaniedbanej, a niekiedy pieczołowicie restaurowanej. Trochę w tym klimatu niegdysiejszych PRL-owskich wakacji, trochę Pana Samochodzika. A tajemnice i skarby regionu można wciąż odkrywać, choć przez lata nie brakowało eksploratorów i śmiałków, którzy przeszukali te rejony dość gruntownie. Polecamy Dolny Śląsk!

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.