KREACJE12 Krzysztofa Pastora online

  • Fot. FB Teatr Wielki-Opera Narodowa
    Fot. FB Teatr Wielki-Opera Narodowa

W tym roku KREACJE - warsztaty choreograficzne Krzysztofa Pastora przeniosły się do internetu.

Warsztaty choreograficzne KREACJE Polskiego Baletu Narodowego stały się na przestrzeni wielu już sezonów tradycją w teatralnym repertuarze. Wprowadzone w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej z inicjatywy Krzysztofa Pastora (Wybitnego Polaka „Teraz Polska”), owocują każdego roku nowymi etiudami tancerzy PBN, którzy pragną zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia kompozycja choreograficzna i rokrocznie cieszą się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów tańca spragnionych nowych wrażeń choreograficznych.

W tym roku z powodu pandemii premiera KREACJI 12 przenosi się do Internetu. 5 czerwca będzie dniem pierwszej w historii Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i prawdopodobnie jednej z niewielu światowych premier nowych prac choreograficznych prezentowanych wirtualnie. Można je będzie oglądać u nas przez dwa tygodnie, aż do 19 czerwca.

Podczas regularnych internetowych spotkań z tancerzami wspólnie postanowiliśmy, że kolejne już, 12. KREACJE jednak odbędą się w zaplanowanym terminie – online. Artyści Polskiego Baletu Narodowego przygotowali, oczywiście z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego, dziesięć choreografii, które własnymi siłami sfilmowali, a dzięki funkcjonującemu w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej Działowi Nowych Technologii Audiowizualnych materiał ten został przygotowany na potrzeby transmisji na platformie cyfrowej. Niech to będzie pozytywnym sygnałem, że Polski Balet Narodowy trwa w gotowości pracy twórczej, myśli o naszych widzach, robi plany na przyszłość i stęskniony czeka na spotkanie ze swoją publicznością na żywo – mówi Krzysztof Pastor, dyrektor Polskiego Baletu Narodowego, laureat tytułu „Wybitny Polak”.

W tym roku swoje nowe prace choreograficzne zaprezentują: Joanna Drabik, Anna Hop, Antonio Lanzo, Gianni Melfi, Adam Myśliński, Dan Ozeri, Rosa Pierro&Rinaldo Venuti, Raphael Spyker, Olga&Vladimir Yaroshenko oraz Bartosz Zyśk.

KREACJE 12 online

Premiera 5 czerwca 2020, godz. 19.00 na vod.teatrwielki.pl

Spektakl będzie dostępny na vod.teatrwielki.pl do 19 czerwca

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.