Sonia Draga 3 września została Promotorem Polski, a dwa tygodnie później prezeską Polskiej Izby Książki

  • Źródło: Facebook
    Źródło: Facebook

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” podczas EEC 2020 przyznała tytuły Promotora Polski. Uhonorowana została między innymi Sonia Draga. Dwa tygodnie później, 17 września, na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Członków Polskiej Izby Książki, wybrano nowe władze PIK na kadencję 2020-2024. Na Prezesa Izby została wybrana zdobywczyni tytułu Promotor Polski przyznawanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska", Sonia Draga (Wydawnictwo Sonia Draga sp. z o.o.)

I zostałam prezeską Polskiej Izby Książki. Dziękuję wszystkim za oddane na mnie głosy, zrobię wszystko, by nie zawieść oczekiwań! Liczę na zrozumienie i wsparcie autorów, a z mądrości naszej noblistki Olgi Tokarczuk i ja będę czerpać natchnienie. Ogrom dodatkowej pracy teraz przede mną – mówi Sonia Draga.

Założycielka Wydawnictwa Sonia Draga i prezes Grupy Wydawniczej Sonia Draga, właścicielka kilku księgarń. Dzięki niej polscy czytelnicy mogli zapoznać się z twórczością Dana Browna, E.L. James, Jonathana Franzena, Eleny Ferrante i wielu innych autorów.

Jej wydawnictwo zostało nagrodzone przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” tytułem Wydawcy Roku 2012. Laureatka działalnością wydawniczą zajmuje się od 2000 roku. Co ciekawe, wcześniej przez dziesięć lat jej firma specjalizowała się w imporcie i dystrybucji samochodowego sprzętu audio. Zresztą pierwszą książką, jaka ukazała się jej nakładem, było „Stereo w twoim samochodzie”. Jest członkiem Rady Polskiej Izby Książki, przez wiele lat była wiceprezesem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, a od czerwca 2016 r. jest członkiem zarządu Spółki „Targi Książki”, organizującej m.in. Warszawskie Targi Książki czy Śląskie Targi Książki. Za swoje zasługi została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Kawalerskim Orderem Narodowym Zasługi, przyznanym przez prezydenta Francji. W lipcu 2015 roku otrzymała Odznakę Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. W grudniu 2019 roku została wyróżniona Pamiątkowym Medalem PTWK za działalność na rzecz książki i kultury. W 2020 roku magazyn Home & Market uznał ją za jedną z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

- Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od 30 lat jest organizatorem Konkursu „Teraz Polska”, którego celem jest wskazywanie najlepszych produktów i usług, wyróżniających się swoimi walorami jakościowymi. – Projekt „Promotor Polski” został zainaugurowany w 2017 roku właśnie tutaj, w Katowicach, przy okazji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Od tego czasu Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego utrwaliła swoją obecność na regionalnych kongresach gospodarczych, m.in. w Katowicach, Białymstoku, Toruniu, Świnoujściu i Warszawie, a tytułem zostało uhonorowanych już ponad 30 osób. Fundacja nagradza ludzi działających lub wywodzących się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Chcemy promować sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, sportu, mające niewątpliwy wpływ na nasze poczucie tożsamości i na rozwój krajumówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.