Gala „Teraz Polska”

  • Gala „Teraz Polska”. Na scenie Marcin Wyrostek i Tango Corazon Quintet oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego. (Fot. Kamil Broszko/Broszko.com)
    Gala „Teraz Polska”. Na scenie Marcin Wyrostek i Tango Corazon Quintet oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego. (Fot. Kamil Broszko/Broszko.com)

29 maja 2017 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się XXVII Gala „Teraz Polska”, podczas której nagrodzono najlepsze polskie firmy, usługi, innowacje i samorządy. Po raz ósmy przyznano również tytuł Wybitnego Polaka.

 


Wszyscy laureaci Godła „Teraz Polska” (Fot. Kamil Broszko/Broszko.com)

W tym roku Kapituła Konkursu „Teraz Polska” nagrodziła 13 produktów, 9 usług, 3 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy.

– Po ponad 25 latach Konkurs „Teraz Polska” (a właściwie jego laureaci) wciąż zaskakuje. W tym roku w gronie zwycięzców znajdziemy wiele innowacyjnych produktów i usług, w tym militaria i nowoczesne technologie, a także – co nas cieszy – startupy. Tegoroczna edycja dowodzi, że Konkurs i lista laureatów są odzwierciedleniem tendencji i zmian w krajowej gospodarce – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. – Z satysfakcją obserwujemy, jak z roku na rok wśród laureatów przybywa firm oferujących najnowocześniejsze rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że mają one olbrzymi potencjał, by stać się wizytówką polskiej gospodarki na świecie – dodaje.


Krzysztof Pastor i Jan A.P. Kaczmarek – Wybitni Polacy 2017 (Fot. Kamil Broszko/Broszko.com)

Godło „Teraz Polska” cieszy się dziś zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywając produkt czy usługę.

– Konkurs „Teraz Polska” jest organizowany od ponad 25 lat. W tym czasie jako naród staliśmy się bardziej świadomymi konsumentami. Na zakupach przede wszystkim wybieramy jakość. To oznacza, że Godło „Teraz Polska” jest dziś bardzo potrzebne. Od początku istnienia jest symbolem najwyższej jakości, niejako drogowskazem dla konsumentów. Polacy wiedzą, że ten biało-czerwony znak gwarantuje to, co najlepsze – tłumaczy Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Rozpoznawalność Godła „Teraz Polska” przekłada się także na możliwości promocyjne, jakie pojawiają się przed laureatami.

– „Teraz Polska” od wielu lat wspiera polską myśl przedsiębiorczą, doceniając i promując najwyższe jakościowo produkty. Bardzo się cieszymy, że w gronie tegorocznych laureatów znalazła się stworzona przez nas innowacyjna rękawica do oczyszczania twarzy wyłącznie za pomocą wody – Glov, która obecna jest już na ponad 40 światowych rynkach, m.in. w Unii Europejskiej, USA i na Bliskim Wschodzie – mówi Monika Żochowska, prezes zarządu Phenicoptere Sp. z o.o. – Bardzo zależy nam na podkreślaniu polskiego pochodzenia naszego produktu, który dokonał prawdziwej rewolucji w demakijażu. Prestiż i siła rynkowa, jakie symbolizuje Godło „Teraz Polska”, motywują nas do jeszcze większej pracy na rzecz umacniania pozycji eksportowej polskich marek – dodaje.

– Niewątpliwie Godło „Teraz Polska” to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek promocyjnych w naszym kraju. Biorąc pod uwagę nasz ponad 25-letni samorządowy dorobek, Godło „Teraz Polska” stanowi pewnego rodzaju dopełnienie sukcesów naszej gminy – wyjaśnia Krystian Grzesica, burmistrz Bierunia. – Otrzymane wyróżnienie to z pewnością także docenienie walorów i ogromnego potencjału naszej gminy, które przełoży się na osiągnięcie wyznaczonych celów wizerunkowych. Liczymy, że nagroda znacząco wpłynie na zainteresowanie inwestorów, turystów i nowych mieszkańców, bo „Bieruń ci przaje” – jest otwarty, przyjazny i sprzyja wszystkim, którzy go odwiedzają – tłumaczy.

Kapituła Konkursu „Teraz Polska” po raz szósty przyznała Honorowe Wyróżnienia wyjątkowym wydarzeniom i inicjatywom promującym Polskę w kraju i za granicą. W tym roku trafiły one do Polskiego Związku Motorowego za organizację Rajdu Polski oraz Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego za stworzenie Systemu Gwarantowanej Jakości Żywności QAFP.

– Idea systemu QAFP to ponadprzeciętna jakość produktów spożywczych dostępnych dla każdego konsumenta oraz informacja, że produkt jest polski – mówi Wiesław Różański, prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego (UPEMI). – Godło „Teraz Polska” podkreśla polskie pochodzenie i najwyższą jakość. Honorowe Wyróżnienie jest dla nas sygnałem, że obraliśmy właściwą drogę w tworzeniu narodowej marki eksportowej, a znak „Teraz Polska” jest świetnym narzędziem wspierającym i uwiarygodniającym kampanie promocyjne produktów i usług ze znakiem QAFP. Jesteśmy dumni, że surowe kryteria, rzetelna i obiektywna ocena Kapituły uplasowały nasz system pośród firm, produktów i usług najwyższej jakości – dodaje.

Podczas wieczornej Gali „Teraz Polska” poznaliśmy również laureatów VIII edycji Konkursu „Wybitny Polak”, którzy swoją działalnością oraz licznymi sukcesami promują wizerunek Polski i Polaków na świecie. W tym roku tytuł Wybitnego Polaka otrzymał Krzysztof Pastor, choreograf o międzynarodowej renomie, dyrektor Polskiego Baletu Narodowego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz dyrektor artystyczny Litewskiego Baletu Narodowego w Wilnie. Drugim laureatem został Jan A.P. Kaczmarek – kompozytor, laureat Oscara, twórca i dyrektor Festiwalu Transatlantyk. Zdobył on również uznanie jury amerykańskiej edycji Konkursu „Wybitny Polak”, organizowanej na Zachodnim Wybrzeżu USA.


Krzysztof Przybył i Michał Kleiber (Fot. Kamil Broszko/Broszko.com)

– Mając świadomość, że dołączam dziś do wybitnego grona, chciałbym z pełną odpowiedzialnością podkreślić, że traktuję to zaszczytne wyróżnienie jako dowód uznania dla niezwykłego zjawiska, jakim jest Polski Balet Narodowy – mówi Krzysztof Pastor. – Mam to ogromne szczęście, że pracując w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest Teatr Wielki – Opera Narodowa, mój wysiłek znajduje zrozumienie i wsparcie tych wszystkich wspaniałych ludzi, którzy mnie otaczają. Jednocześnie, odczuwając wielki ciężar nagrody, którą dzisiaj otrzymuję, jest mi dużo lżej, gdy myślę, że właściwie jest to nagroda dla bardzo wielu – dodaje.

– Ogromne znaczenie mają dla mnie nagrody przyznawane najbliżej domu. Gdy spotykam się z uznaniem rodaków czy kogoś bliskiego – jest to moment podwójnie istotny. Wszak zawsze szukamy potwierdzenia własnej wartości przede wszystkim wśród najbliższych – mówi Jan A.P. Kaczmarek. – Czuję się Polakiem w 100 proc. i z dumą to podkreślam. Sami Amerykanie próbowali przedstawiać mnie jako amerykańskiego kompozytora o polskich korzeniach, ale nie zgadzałem się na to. Zawsze mówiłem o sobie, że jestem polskim kompozytorem mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Przyjechałem do Ameryki, kiedy miałem już 36 lat, byłem więc człowiekiem ukształtowanym przez Polskę. Stąd przywiozłem do USA cały mój podstawowy mentalny algorytm, a ta świadomość korzeni niesłychanie wzmacnia. Tożsamość i pasja to wartości, którym staram się być zawsze wierny – tłumaczy kompozytor.


Jan Kliment, Anna Głogowska i Marcin Wyrostek (Fot. Kamil Broszko/Broszko.com)

Wieczór uświetnił występ zespołu Marcina Wyrostka z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą maestra Sławomira Chrzanowskiego. Całość dopełnił taniec Anny Głogowskiej, Jana Klimenta oraz Tomasza Barańskiego.


Anna Siedlińska

 

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.