Brązowy medal Natalii Maliszewskiej

  • Natalia Maliszewska fot. FB PZŁS
    Natalia Maliszewska fot. FB PZŁS
Niedziela była kolejnym świetnym dniem dla polskiego łyżwiarstwa! Po czterech sobotnich medalach w zawodach Pucharu Świata na torze długim w Stavanger, tym razem na podium stanęła walcząca w Pucharze Świata w short tracku Natalia Maliszewska!

Liderka polskiej reprezentacji w półfinale długo obserwowała poczynania rywalek, idealnie wypatrzyła moment do ataku i wskoczyła na drugą pozycję. Na ostatnim łuku po ataku Ariany Fontany Maliszewska upadła i nie ukończyła wyścigu. Decyzją sędziów wykluczono Włoszkę i dołączono Polkę do finału A, gdzie sytuacja znów wymusiła analizę sędziów. Maliszewska na przedostatniej prostej została odepchnięta przez Kanadyjkę Courtney Sarault i straciła medalową pozycję, finiszując na czwartej pozycji. Sędziowie uznali jednak atak za niesportowy, wykluczając ją i przesuwając Maliszewską na trzecie miejsce.

– Natalia była dziś bardzo skupiona i pokazała, że posiada dużą siłę. Jechała z tyłu i przy okazji trenowała wyprzedzanie, co było skuteczne. Gdyby nie sytuacja z wypchnięciem na ostatniej prostej przez Kanadyjkę, mogła nawet skończyć finał na drugiej pozycji – komentuje sukces podopiecznej Urszula Kamińska, szkoleniowiec reprezentacji Polski. – Wiemy, że ma duży potencjał na tysiąc metrów. Już w sezonie letnim pojechała szybciej, niż wynosi rekord świata – dodaje.

Dla Maliszewskiej to trzeci kolejny w tym sezonie pucharowy weekend zwieńczony zdobyciem medalu. Polka w klasyfikacji generalnej na 500 metrów jest druga, ósma na 1000 metrów, a na 1500 metrów – dwudziesta siódma. Ta ostatnia pozycja, choć z pozoru odległa, jest bardzo istotna, bo gwarantuje Polsce kwalifikację olimpijską!

Źródło Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.