Zapraszamy na webinar: Rola sojuszu nauki i biznesu w rozwoju technologii medycznych w Polsce (transmisja YouTube)

Webinar z cyklu Teraz Polska Nauka pt. „Rola sojuszu nauki i biznesu w rozwoju technologii medycznych w Polsce” odbędzie się 26 kwietnia 2021 o godz. 10.00-12.30 (formuła online - transmisja YouTube). Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się wybitni polscy lekarze realizujący pionierskie na skalę światową procedury medyczne, uczeni wykonujący znamienne badania i wdrożenia, przedsiębiorcy prowadzący z sukcesami najbardziej zaawansowane projekty w branży medycznej i life science (laureaci Godła „Teraz Polska”).

Epidemia koronawirusa, zmiany demograficzne, deficyty kadrowe personelu medycznego i konieczność podnoszenia standardów opieki zdrowotnej wymuszają coraz szybszy rozwój metod diagnozowania i terapii wielu chorób. Konieczne jest sięganie już nie tylko po rozwiązania telemedyczne, ale również – po wdrożenia z dziedziny sztucznej inteligencji i robotyki. By jednak nauka mogła proponować najnowocześniejsze rozwiązania oraz realizować wdrożenia potrzebuje partnerów ze strony biznesu i przemysłu.

Podczas webinaru organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” we współpracy z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Centrum Słuchu i Mowy Medicus, w ramach długofalowego projektu Teraz Polska Nauka, Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się wybitni polscy lekarze realizujący pionierskie na skalę światową procedury medyczne, uczeni wykonujący znamienne badania i wdrożenia, przedsiębiorcy prowadzący z sukcesami najbardziej zaawansowane projekty w branży medycznej i life science (laureaci Godła „Teraz Polska”).

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu w trybie online i zadawania pytań uczestnikom.

LINK DO TRANSMISJI:

https://youtu.be/77FIaA0I5ic

Program
10:00 – 10:10      wprowadzenie Krzysztof Przybył, prof. dr hab. Henryk Skarżyński
10:10 – 10:25   prezentacja raportu Fundacji „Teraz Polska”
„O roli nauki polskiej wobec potrzeb i oczekiwań społeczeństwa, gospodarki    oraz polityk publicznych” - dr Jarosław Górski, WNE UW
10:25 – 10:55   prezentacje laureatów Godła „Teraz Polska”
10:25 – 10:35   prezentacja  - prof. dr hab. Piotr Skarżyński
10:35 – 10:45   prezentacja  - prof. dr hab. Piotr Suwalski
10:45 – 10:55   prezentacja -  dr inż. Dawid Nidzworski
10:55 – 12:00  debata „Rola sojuszu nauki i biznesu w rozwoju medycznych technologii”, prowadzący: prof. dr hab. Henryk Skarżyński, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu (Laureat Godła TP), uczestnicy: prof. dr hab. Piotr Skarżyński, Centrum Słuchu i Mowy Medincus (laureat Godła TP), prof. dr hab.  Piotr Suwalski, Klinika Kardiochirurgii CSK MSWiA (laureat Godła TP), dr inż. Dawid Nidzworski, SensDx (laureat Godła TP)
12:00 – 12:15 prezentacja  -  prof. dr hab. Joanna Polańska, Politechnika Śląska
12:15 – 12:30 podsumowanie, wnioski

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.