Konkurs na okładkę magazynu „Teraz Polska” rozstrzygnięty

Nagroda główna (2015), autor grafiki: © Karolina Gdaniec
Nagroda główna (2015), autor grafiki: © Karolina Gdaniec

Trzeci konkurs na okładkę magazynu „Teraz Polska” wygrywa Karolina Gdaniec z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu za pracę „Przynależność”.


Nagroda specjalna (2015), Anna Rudak

Okładka magazynu „Teraz Polska” jest swoistą formą galerii, miejscem prezentacji wypowiedzi polskich twórców na temat patriotyzmu i polskości, ale bez patosu i zbędnych uniesień. Okładkę pierwszego numeru magazynu przygotował Jan Sawka – była to ostatnia praca artysty przed śmiercią w 2012 r. Następne okładki przygotowali: Andrzej Pągowski, Waldemar Świerzy, Ryszard Kajzer, Henryk Chyliński, Rafał Olbiński, Małgorzata Lazarek, Ryszard Horowitz, Natalia Olbińska, Piotr Młodożeniec, Tomasz Opasiński oraz Rosław Szaybo. Wraz z rozwojem pisma redakcja postanowiła udostępnić miejsce na okładce także młodym twórcom – studentom polskich szkół artystycznych. W ten sposób narodził się pomysł na konkurs, w którym nagrodą jest publikacja pracy i promocja młodych artystów na równi z najlepszymi!

Pierwszą edycję konkursu na okładkę wygrała Beata Świerczyńska, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, autorka pracy „Żarówka świecąca polskością”; drugą – Karolina Maszk, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, autorka pracy „Różnorodność ludzka”. Do trzeciej edycji zgłoszono 120 prac z całego kraju. Oceniało je jury w składzie: Ryszard Kajzer – grafik, plakacista, wykładowca warszawskiej ASP, założyciel Zerkaj Studio; Wojciech Palczewski – projektant, grafik, założyciel agencji Tamburyn; Marek Kwiatkowski – grafik tygodnika „Polityka”; Adam Mikołajczyk – redaktor prowadzący magazynu „Teraz Polska”, juror ogólnopolskich konkursów dotyczących reklamy i marketingu; Krzysztof Przybył – redaktor naczelny magazynu „Teraz Polska” i prezes zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Więcej informacji: Magazynterazpolska.pl.

Karolina Gdaniec

Ma 20 lat i pochodzi z Bydgoszczy. Obecnie jest studentką pierwszego roku grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Interesuje się szeroko pojętą sztuką. Uwielbia projektować, rysować, malować. Tworzy różnego rodzaju kartki okolicznościowe, plakaty i ilustracje dla dzieci, najczęściej w formie kolażu. W wolnym czasie podróżuje, czyta rozmaite książki i odkrywa uroki świata.

Czytaj także