Konkurs na okładkę magazynu „Teraz Polska” rozstrzygnięty!

  • Praca Stanisława Gajewskiego
    Praca Stanisława Gajewskiego

Piąty konkurs na okładkę magazynu „Teraz Polska” wygrywa Stanisław Gajewski. Nagrodę specjalną jury otrzymuje Magdalena Grodzka.


Praca Magdaleny Grodzkiej

Okładka magazynu „Teraz Polska” jest swoistą formą galerii, miejscem prezentacji wypowiedzi polskich twórców na temat patriotyzmu i polskości, ale bez patosu i zbędnych uniesień. Okładkę pierwszego numeru magazynu przygotował Jan Sawka – była to ostatnia praca artysty przed śmiercią w 2012 r. Następne okładki przygotowali: Andrzej Pągowski, Waldemar Świerzy, Ryszard Kajzer, Henryk Chyliński, Rafał Olbiński, Małgorzata Lazarek, Ryszard Horowitz, Natalia Olbińska, Piotr Młodożeniec, Tomasz Opasiński, Rosław Szaybo, Józef Wilkoń, Michał Batory, Edward Dwurnik, Chris Niedenthal oraz Lubomir Tomaszewski. Wraz z rozwojem pisma redakcja postanowiła udostępnić miejsce na okładce także młodym twórcom z wyższych szkół artystycznych. W ten sposób narodził się pomysł na konkurs, w którym nagrodą jest publikacja pracy i promocja młodych artystów na równi z najlepszymi!

Do tegorocznej, piątej edycji zgłoszono 68 prac z całego kraju. Oceniało je jury w składzie:

Ryszard Kajzer – grafik, plakacista, wykładowca warszawskiej ASP, założyciel Zerkaj Studio;

Wojciech Palczewski – projektant, grafik, założyciel agencji Tamburyn;

Krzysztof Przybył – redaktor naczelny magazynu „Teraz Polska” i prezes zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Stanisław Gajewski

Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, aktualnie w trakcie studiów doktoranckich na macierzystym wydziale. Mieszka i pracuje w Warszawie, specjalizuje się w ilustracji, rysunku prasowym i plakacie. Zajmuje się rysunkiem satyrycznym, a także prowadzi warsztaty z ilustracji i plakatu. Związany zawodowo z warszawską ASP. Autor artykułów naukowych poświęconych tematyce plakatu i rysunku satyrycznego. Uczestniczył w ponad stu wystawach krajowych i zagranicznych, zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w zbiorach publicznych i w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii, Irlandii, Niemczech, Rosji, Ukrainie, Estonii oraz Chinach. Laureat nagród w konkursach międzynarodowych i krajowych (m.in. Złoty Medal w Międzynarodowym Konkursie Satyrykon 2017), stypendysta prezydenta RP oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego, członek współzałożyciel Polskiego Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Satyryków FECO Poland.

 

   

Magdalena Grodzka

Ma 22 lata, pochodzi z Rudy Śląskiej. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Zabrzu. Studiuje na drugim roku na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Interesuje się ilustracją, malarstwem, grafiką warsztatową oraz fotografią. Bardzo lubi poruszać tematy, które ją ciekawiły, gdy była dzieckiem. Dzięki temu czerpie radość z tworzenia ilustracji do książek dla najmłodszych. Chętnie wraca do tematu swojej tożsamości, której nadal poszukuje jako młoda twórczyni. W wolnych chwilach poświęca się pracy nad kolażami i szkicami. Choć w jej pracach świat jest raczej kolorowy, lubi zagłębiać się w ponurą treść porywających powieści kryminalnych i teksty dziennikarzy śledczych.

  

 

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.