Jesienią poznamy kolejnych Pracodawców Godnych Zaufania

Fot. Archiwum PGZ
Fot. Archiwum PGZ

Startuje ósma edycja konkursu o tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Krajowa Izba Gospodarcza i Agencja Impressarium. O tym, kto zostanie zwycięzcą w poszczególnych kategoriach, dowiemy się w październiku 2018 r.

W lutym br. poznaliśmy rozstrzygnięcia, jakie zapadły w siódmej edycji konkursu, którego podstawowym celem jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i polityki socjalnej. Do grona laureatów dołączyli kolejni przedsiębiorcy realizujący ciekawe i przynoszące znakomite rezultaty programy skierowane do pracowników. Wśród nagrodzonych firm znalazły się: Mokate SA (w kategorii Programy motywacyjne), PL.2012+ (w kategorii Wolontariat), Mlekovita (w kategorii Motywacja), Polska Grupa Górnicza (w kategorii Edukacja), Bank PKO BP (w kategorii Zdrowie) i Poczta Polska (w kategorii Firma przyjazna niepełnosprawnym).

Organizatorzy nie zwalniają tempa i już rozpoczęli przygotowania do kolejnej edycji. O tym, kto zostanie laureatem jesienią, zdecyduje ponownie kapituła konkursu. W jej skład podczas siódmej edycji, oprócz samych organizatorów, weszli przedstawiciele znanych i cenionych instytucji: Centrum im. Adama Smitha, Instytutu Biznesu, Instytutu Libertatis, Instytutu Staszica, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Stowarzyszenia Integracja i Współpraca (organizator Forum Gospodarczego w Toruniu), Szkoły Głównej Handlowej, Warsaw Enterprise Institute, Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

W ósmej edycji konkursu wyróżnienia zostaną przyznane w ośmiu kategoriach: programy stażowe, wolontariat, motywacja, edukacja, bezpieczeństwo, zdrowie, firma przyjazna niepełnosprawnym, gminy.

– Od siódmej edycji postanowiliśmy zmienić formułę przyznawania nagród. To dobra decyzja, o czym świadczy fakt, że rywalizacja w poszczególnych kategoriach była bardzo zacięta, a brały w niej udział podmioty o ugruntowanej pozycji na polskim rynku. Teraz doszły nowe kategorie, co pozwoli zwrócić uwagę na kolejne obszary odpowiedzialnego biznesu. Mam nadzieję, że ósma edycja konkursu będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem. Czekamy na kolejne firmy, które będą mogły stanowić wzór dla innych, bowiem w zakresie CSR jest w naszym kraju jeszcze wiele do zrobienia – powiedział Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Oprócz nagród w poszczególnych kategoriach zostaną także wręczone Nagrody Dziennikarskie – trafią do przedstawicieli mediów, którzy szczególnie przyczyniają się do promowania pozytywnych rozwiązań z zakresu polityki pracowniczej. Firmy wyróżniające się w obszarze realizowanej polityki socjalnej otrzymają Nagrody Specjalne.

Wszystkich nagrodzonych poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się pod koniec października 2018 r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej. W planach jest również m.in. zorganizowanie debaty z udziałem ekspertów poświęconej pozapłacowym systemom motywacyjnym.

TAGI:

2/2018

Czytaj także