Iga Świątek wraz z trzema Polkami nominowana do nagrody ONZ Kobiety

  • fot. Archiwum Igi Świątek
    fot. Archiwum Igi Świątek

Iga Świątek jest jedną z czterech Polek, które zostały nominowane do nagrody „Rise and Raise Others”, przyznawanej przez ONZ Women - ONZ Kobiety, czyli podmiot Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia Kobiet. Jak określa fundator, nagroda przyznawana jest „kobietom wybitnym, za ich zaangażowanie i entuzjazm w realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych”, a więc kobietom wspierającym i inspirującym inne kobiety do działania na całym świecie.

„Nominowane do nagrody dzielą pasję, doświadczenia, wiedzę, talent i umiejętności. Są niespokojne, zmieniają status quo, przekraczają granice, budują więzi społeczne, nawiązują przyjaźnie, wspierają się nawzajem i budują społeczności. Świętujemy hojne oddanie kobiet pomagających innym kobietom w nadziei, że zainspirują innych do tego samego" - napisały organizatorki akcji z ONZ Kobiety.

W tym roku nominowano 32 kandydatki w ośmiu kategoriach (po cztery w każdej z nich).  

Iga Świątek została nominowana w kategorii „Dobre zdrowie i samopoczucie”, w uznaniu dla jej inicjatyw społecznych na rzecz dzieci i zdrowia psychicznego w Polsce.   Nr 1 światowego tenisa w ostatnich dniach przekazała nagrodę finansową w wysokości 280 tys. zł za finał turnieju w Ostrawie na rzecz organizacji SOS Wioski Dziecięce na wsparcie psychologiczne dla podopiecznych Wiosek w całej Polsce. To już drugi taki gest Igi Świątek na rzecz tej organizacji.

       

 

Dominika Kulczyk została nominowana w kategorii „Eliminacja ubóstwa" za jej walkę z dyskryminacją kobiet. Dominika Kulczyk z wielkimi sukcesami działa w biznesie, ale jej prawdziwą pasją i misją jest pomoc humanitarna. Jest założycielką i prezes Kulczyk Foundation, organizacji filantropijnej współpracującej z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi. Znana jest ze swojej pomocy krajom dotkniętym przez biedę oraz wszelkie klęski żywiołowe. Została nagrodzona Medalem im. dr. Henryka Jordana (odznaczenie przyznawane za szczególne zasługi dla rozwoju opieki zdrowotnej i upowszechnienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży) oraz Orderem Uśmiechu. Wraz z CNN realizuje filmy o walce ze współczesnym niewolnictwem.

 

 

 

Agata Kołodziejczyk została nominowana w kategorii „Edukacja” . Jest biolożką i astrolożką. Tytuł doktora z dziedziny neurobiologii uzyskała na Uniwersytecie w Sztokholmie. Laureatka nagrody FNP Rojszczaka za łączenie biologii z astronomią. Trzykrotna laureatka pierwszej nagrody w konkursie Global Space Balloon Challenge na wynoszenie astrobiologicznych eksperymentów do stratosfery. Obecnie zajmuje się organizacją analogowych symulacji misji kosmicznych i szkoleń dla przyszłych turystów kosmicznych i astronautów komercyjnych, a także wszystkich osób, które pragną rozwijać swoją karierę w sektorze kosmicznym. Inicjatorka powstania pierwszej analogowej bazy Lunares w Pile, obecnie założycielka i współwłaścicielka habitatu Analog Astronaut Training Center w Rzepienniku Strzyżewskim.

 

Paula Fanderowska została nominowana w kategorii „Działania na rzecz klimatu” za wprowadzanie polityki zrównoważonego rozwoju do branży turystycznej i działania edukacyjne.  Jest wiceprezeską miejskiej spółki Kraków5020, doświadczoną liderką biznesową z pasją do identyfikowania i budowania nowych możliwości, ambasadorką branży eventowej.  

Głosowanie trwa do 20 października – oddajmy swój głos na Polki

KLIKNIJ TUTAJ I ZAGŁOSUJ NA POLKI

Na końcowy wynik będą miały po połowie głosy internautów oraz ekspertów ONZ. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 26 października w Kalifornii.

 

 

 

 

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.