Gwiazdy na jubileuszu Wiktora Zborowskiego, autora hasła „Teraz Polska”

  • Wiktor Zborowski fot. Kaka.media
    Wiktor Zborowski fot. Kaka.media

Wczoraj, 19 stycznia, w warszawskim Teatrze 6.piętro odbył się wyjątkowy spektakl „Wiktor Zborowski. Jubileusz”. W ten sposób przyjaciele i wielbiciele uczcili jubileusz 50-lecia pracy artystycznej Wiktora Zborowskiego, jednego z najbardziej charyzmatycznych i lubianych polskich aktorów oraz autora hasła promocyjnego „Teraz Polska”.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego była partnerem wydarzenia.

Za scenariusz i reżyserię wieczoru odpowiadał niezastąpiony w takich przedsięwzięciach Krzysztof Materna. Wśród artystów obecni na scenie byli m.in.: Magda Umer, Joanna Kulig i Justyna Schneider, Kamila Klimczak, Artur Barciś, Daniel Olbrychski, Zbigniew Zamachowski, Marian Opania, Andrzej Poniedzielski, Wojciech Malajkat, Modest Ruciński. Muzycznie wieczór uświetnił Janusz Bogacki z zespołem,  Piotr Bukartyk z zespołem Ajagore oraz Motion Trio.

Artur Barciś, fot. Kaka.media

Maria Winiarska, Zofia Winiarska, fot. Kaka.media

Andrzej Pągowski, fot. Kaka.media

Michał Żebrowski z żoną, fot. Kaka.media

Pół wieku pracy Wiktora Zborowskiego – to setki ról teatralnych, filmowych, telewizyjnych i radiowych, to tysiące występów na scenach kabaretowych i estradowych, to dziesiątki ulubionych przez dzieci i dorosłych bohaterów kreskówek, którym udzielił swego niepowtarzalnego głosu. Jego kreacje mozemy podziwiać w wielu filmach I serialach, m.in. C.K. Dezerterzy, Złoto Dezerterów, Sztuka kochania, Kuchnia polska, Ogniem i mieczem, Excentrycy, czyli po słonecznej stronie uliczy, Pokot, Czarny Mercedes.

Wojciech Malajkat, fot. Kaka.media

Daniel Olbrychski, fot. Kaka.media

Zbigniew Zamachowski, fot. Kaka.media

Andrzej Seweryn, fot. Kaka.media

Dla Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” było to również ważne wydarzenie, gdyż dotyczyło Autora hasła „Teraz Polska”. Wiktor Zborowski zgłosił je w 1992 roku do ogólnopolskiego konkursu na  hasło i logo promocyjne Polski. W ten sposób powstało charakterystyczne biało-czerwone Godło „Teraz Polska”. Autorem znaku graficznego jest prof. Henryk Chyliński a autorem hasła jest nasz Jubilat. Jest to najlepsze, bo najbardziej rozpoznawalne logo promocyjne Polski. Według ostatnich badań sondażowych rozpoznaje je ponad 80 procent Polaków. Kojarzy się z wysoką jakością, innowacyjnością i polskością.

Od lewej: Michał Kleiber, Krzysztof Przybył, Wiktor Zborowski podczas wręczenia statuetki Promotor Polski, fot. Kaka.media

Pod tym hasłem promowana była Polska na wystawie światowej w Sewilli. Nieprzerwanie od 1992 roku organizowany jest Konkurs „Teraz Polska” na najlepsze produkty, usługi i innowacje. Pod tym hasłem promujemy to, co najlepsze w Polsce.

A wszyscy wiemy, że największym skarbem i aktywem Polski są jej obywatele - Polacy,  którzy poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju.

Dla tych najlepszych w Fundacja przyznaje indywidualne wyróżnienia „Promotor Polski” . Tego wieczoru tytuł honorowy i statuetkę „Promotor Polski” otrzymał Wiktor Zborowski  w uznaniu dla pro-obywatelskiej postawy charakteryzującej się wysoką etyką i prawością. Wręczenia dokonali prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska” oraz Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Od lewej: Krzysztof Przybył, Michał Kleiber, Michał Lipiński, fot. Kaka.media

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.