Robert Lewandowski piłkarzem FC Barcelona!

  • Fot. Wikipedia
    Fot. Wikipedia

Ziścił się hiszpański sen „Lewego”. Największa polska marka globalna, jaką jest bez wątpienia Robert Lewandowski łączy swoje siły z FC Barcelona - największą marką klubową świata piłki nożnej. Uzgodniono kontrakt na 4 lata, za 50 mln euro.

 

FC Barcelona porozumiała się z Bayernem Monachium w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego.  Uzgodniono warunki przejścia 33 letniego polskiego piłkarza – kontrakt ma być podpisany w niedzielę 17.07.2021 na 4 lata i opiewa na sumę 45 mln euro plus 5 mln w bonusach. Robert podpisze umowę na trzy lata z opcją przedłużenia jej o rok. Według Fabrizio Romano  napastnik będzie zarabiał około 9 milionów euro netto na sezon.

Co ciekawe, według przepisów FIFA i zasady Solidarity Contribution 5 proc. kwoty transferu trafi do klubów, które zawodnik reprezentował miedzy 12. a 23. rokiem życia. W przypadku Roberta są to: Varsovia, Delta Warszawa, Legia Warszawa, Znicz Pruszków, Lech Poznań oraz Borussia Dortmund.  

To rekordowy transfer w polskiej piłce nożnej, ale też nigdy wcześniej FC Barcelona nie sprowadziła najlepszego aktualnie piłkarza świata, a przecież takim statusem od dwóch lat cieszy się Robert Lewandowski - laureat dwóch ostatnich edycji plebiscytu FIFA. Ściągając najlepszego piłkarza świata na  Camp Nou,  klub chce powetować sobie ubiegłoroczną stratę Leo Messiego.

Według portalu „Meczyki” oraz informacji podanej przez dziennikarza Mateusza Borka, „Lewy” zastrzegł w kontrakcie na koszulce numer „9", z którym obecnie gra Memphis Depay.

- Robert Lewandowski będąc brandem, mając firmę RL9, mając nawet swoją linię w firmie 4F, nie może grać z innym numerem. Nie zmieni nagle linii RL9 na RL19 czy RL25. Musiał zawrzeć zapis, że jeśli zmienia klub, to musi dostać dziewiątkę - powiedział Borek w „Kanale Sportowym” i dodał: - Rozwiązania są dwa: albo za chwilę Depay odejdzie do Premier League lub do Sevilli w zamian za rozliczenie za transfer Julesa Kounde, albo będzie musiał oddać „9".

 

Robert Lewandowski urodził się 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie. Pierwsze kroki piłkarskie stawiał w Varsovii, Delcie Warszawa oraz Legii Warszawa, a profesjonalną karierę rozpoczął w 2006 roku w Zniczu Pruszków, w którym dwukrotnie został najlepszym strzelcem. Zwrócił na siebie uwagę Lecha Poznań i szybko zaczął piąć się w górę. W sezonie 2009/10 zdobył mistrzostwo Polski i został królem strzelców. Latem 2010 roku trafił do Borussii Dortmund za 4,5 miliona euro. Tam, pod wodzą Jürgena Kloppa stał się jednym z najlepszych środkowych napastników na świecie. Jego gole dały Borussii dwa mistrzostwa Niemiec oraz finał Ligi Mistrzów, w którym uległa Bayernowi.

W FC Bayern Monachium Polak stał się prawdziwą gwiazdą  światowego futbolu. W 2020 roku razem z drużyną zdobył wszystkie możliwe tytuły: mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów. W latach 2019, 2020 i 2021 Lewandowski był najlepszym strzelcem na świecie, a w 2020 i 2021 roku zdobył nagrodę The Best. To jeden z najlepszych piłkarzy świata, który jest prawdziwym snajperem. Jest nieprzewidywalny i łatwo znajduje drogę do bramki. Strzały są jego główną zaletą, dzięki której poprawia statystyki drużyny.

 

Źródło Sportowe Fakty, FCBarca.com

Fot. Wikimedia

 

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.