Kross wprowadza do ofery elektryczny rower cargo. Ekologiczny transport miejski wchodzi w nową erę

Rower elektryczny KROSS cargo to zielona alternatywa dla transportu drogowego oraz idealny zamiennik dla samochodu szczególnie w warunkach miejskich.

Co to jest rower cargo?

To rower do przewożenia towarów. Różni się od klasycznych konstrukcji tym, że ma zamontowaną skrzynię (w różnych wariantach, zabudowaną lub odkrytą, elastyczną bądź sztywną), która pozwala przewozić rozmaite pakunki.

Do czego służy rower cargo?

Można nim przewozić naprawdę rozmaite przedmioty. Właściwie wpływ na to co można wozić mają dwa parametry, rozmiar skrzyni i maksymalny udźwig. Zazwyczaj wynosi on około 100 kg, ale ładowność niektórych modeli sięga nawet 200 kg.

Oczywiście fizyki nie oszukamy. Taka masa ma wpływ na konieczność włożenia określonej siły w pedałowanie. Umówmy się - nie każde nogi będą w stanie to wytrzymać. Dlatego też w zachodniej Europie - tam gdzie rowery cargo już są ogromnie popularne - firmy kurierskie, które w zatłoczonych miastach wykorzystują owe konstrukcje, sięgają po modele ze wspomaganiem elektrycznym.

Rower cargo marki Kross

Jest pierwszym tego typu rowerem w ofercie dużych producentów z Europy Środkowej. To ważne, bo takie konstrukcje to doskonała alternatywa dla transportu spalinowego. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla firm usługowych, jak i dla świadomych ekologicznie konsumentów. Nowe rowery w barwach KROSS to synonim jakości i komfortu jazdy. Dzięki elektrycznemu wspomaganiu, pokonywanie dłuższych dystansów i miejskich wzniesień, nawet z ciężkim załadunkiem, jest wyjątkowo proste. Rower wyposażony jest w najwyższej klasy komponenty marki KROSS, jak również i te dostarczane m.in. przez Shimano, czy też przez markę Oli. Dzięki nim możesz jechać dalej, szybciej i efektywniej!

Rower do zadań specjalnych

Kurierzy, osoby prowadzące swoje firmy w miastach oraz sami mieszkańcy większych i mniejszych miejscowości, każdego dnia zmagają się z podróżowaniem zatłoczonymi drogami, ciasnymi uliczkami oraz brakiem miejsc parkingowych. Z rowerem elektrycznym KROSS Cargo mają szansę zamienić nieekologiczne furgonetki i samochody na wygodne i zwinne jednoślady, wyposażone w pakowne skrzynie. Ta propozycja nie tylko znacznie ułatwia pracę, ale wpisuje się w ekologiczną ideę transportu ostatniej mili. Zeroemisyjny rower, który dojedzie wszędzie, a w dodatku zaparkuje bezpłatnie pod samymi drzwiami, nie ma konkurencji!

KROSS e-cargo dla biznesu:

180 kg ładowności.
Zamykana na klucz i wodoszczelna skrzynia o pojemności 270 litrów.
Wbudowane zapięcie tylnego koła pozwala szybko zabezpieczyć rower.
Dedykowany tryb „walk” napędu elektrycznego pomocny podczas prowadzenia załadowanego roweru.

Codzienny pomocnik dla rodzin

Korki, spaliny, przepełniona komunikacja zbiorowa – codzienne odwożenie dzieci do przedszkola czy szkoły są coraz większym wyzwaniem. Tymczasem elektryczny rower cargo w wersji „rodzinnej” wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany kosz, który bezpiecznie pomieści dwoje dzieci. Daszek zapewnia komfort podróżowania przy każdej pogodzie, a pasy bezpieczeństwa i oświetlenie chronią cenny ładunek. Miejscy rowerzyści mogą również wybrać się na duże zakupy – i to nie tylko spożywcze. Wizyta w markecie budowlanym czy na giełdzie staroci również jest w zasięgu ich możliwości, ponieważ dzięki wspomaganiu elektrycznemu nawet przedmioty sporych rozmiarów można wwieźć pod górę bez najmniejszej zadyszki. W Szwecji rowery cargo z powodzeniem wykorzystywane są np. do przeprowadzek.

KROSS e-cargo to:

1. Ekologia

Hałas, zanieczyszczenie powietrza, korki na drogach są naszą codziennością.Badania dowodzą, że elektryczny rower cargo porusza się nawet do 60% szybciej niż samochód w centrum miast i emituje o 90% mniej zanieczyszczeń. A przy tym jest cichy!

2. Zwinność w strefie miejskiej

Ponad 50% podróży samochodowych w miastach może być efektywnie zastąpione przez rowery cargo.
Rower elektryczny KROSS cargo przewiezie do 180 kg (masa rowerzysty i ładunku), a jednocześnie wciąż bezproblemowo może poruszać się ścieżkami rowerowymi.
KROSS e-cargo, dzięki systemowi kierowniczemu opartemu na linkach, jest wyjątkowo zwrotny! Z pewnością będzie to pomocne podczas poruszania się w każdych warunkach.

3. Bezpieczeństwo i komfort:

Centralny napęd elektryczny to najlepszy sposób napędzania roweru e-cargo - ułatwia prowadzenie w każdych warunkach
Stalowa rama, amortyzowana sztyca oraz ergonomiczne chwyty zapewniają komfort jazdy. Wbudowane oświetlenie zadba o widoczność rowerzysty i większe bezpieczeństwo. Wbudowane zapięcie tylnego koła chroni rower przed kradzież.
Wodoszczelna skrzynia towarowa zamykana na klucz chroni przewożony ładunek. Mata na dnie skrzyni ogranicza przemieszczanie się ładunku.
Skrzynia do przewozu dzieci wyposażona w wygodną, dwuosobową ławeczkę, pasy bezpieczeństwa oraz daszek, który chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Hydrauliczne hamulce tarczowe dbają o skuteczne hamowanie w każdych warunkach.
5 trybów wspomagania napędu elektrycznego to wybór i wygoda.
Tryb ‘walk’ napędu elektrycznego wspomaga i ułatwia prowadzenie roweru.
Specjalna nóżka dedykowana konstrukcji e-cargo zapewnia stabilność w trybie parkowania.

4. Przyjemność jazdy

Rower elektryczny KROSS cargo to konstrukcja zwinna, łatwa w prowadzeniu i dająca przyjemność jazdy po mieście… i nie tylko!

Źródło: Kross

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.