Konkurs na okładkę magazynu „Teraz Polska”

  • Nagroda główna, Karolina Maszk
    Nagroda główna, Karolina Maszk

Drugi konkurs na okładkę magazynu „Teraz Polska” wygrywa „Różnorodność ludzka” Karoliny Maszk, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Nagrodę specjalną jury zdobywa Sylwia Doli Doliszna, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Okładka magazynu „Teraz Polska” jest swoistą formą galerii, miejscem prezentacji wypowiedzi polskich twórców na temat patriotyzmu i polskości, ale bez patosu i zbędnych uniesień. Okładkę pierwszego numeru magazynu przygotował Jan Sawka – była to ostatnia praca artysty przed śmiercią w 2012 r. Następne okładki przygotowali: Andrzej Pągowski, Waldemar Świerzy, Ryszard Kajzer, Henryk Chyliński, Rafał Olbiński, Małgorzata Lazarek, Ryszard Horowitz oraz Natalia Olbińska. Wraz z rozwojem pisma redakcja postanowiła przeznaczyć miejsce na okładce także dla młodych twórców – studentów polskich szkół artystycznych. W ten sposób narodził się pomysł na konkurs, w którym nagrodą jest publikacja pracy i promocja młodych artystów na równi z najlepszymi!

Pierwszą edycję konkursu na okładkę wygrała Beata Świerczyńska, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, autorka konkursowej pracy „Żarówka świecąca polskością”. Do drugiej edycji zgłoszono aż 140 prac z całego kraju. Oceniało je jury w składzie: Rafał Olbiński – grafik i plakacista; Ryszard Kajzer – grafik, plakacista, wykładowca warszawskiej ASP, założyciel Zerkaj Studio; Wojciech Palczewski – projektant, grafik, założyciel agencji Tamburyn; Adam Mikołajczyk – redaktor prowadzący magazynu „Teraz Polska”, juror ogólnopolskich konkursów dotyczących reklamy i marketingu; Krzysztof Przybył – redaktor naczelny magazynu „Teraz Polska” i prezes zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Więcej informacji: Magazynterazpolska.pl.

 

 


Karolina Maszk

Urodziła się 26 lat temu w Słupsku. Ukończyła filologię germańską na Uniwersytecie Gdańskim. W 2012 r. podjęła naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie jest studentką trzeciego roku grafiki projektowej, w której odkrywa nowe oblicze sztuki. W kręgu jej zainteresowań znajduje się plakat oraz ilustracja. W wolnych chwilach słucha jazzu oraz czyta.


Sylwia Doli Doliszna

Freelancer, ilustrator oraz projektant graficzny, członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

Urodzona w 1986 r. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Reklamy oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej na wydziale operatorskim, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na wydziale grafiki. Fotografie prezentowała w Galerii Działań w Warszawie, Galerii Współczesnej Sztuki w Kielcach, Ośrodku Propagandy Sztuki w Parku im. H. Sienkiewicza w Łodzi, Galerii BWA w Wałbrzychu oraz podczas Pierwszej Ogólnopolskiej Zbiorowej Wystawy Fotografii Mody w Poznaniu, a także w magazynie „Foto” i „Der Greif”. Prace graficzne prezentowała na wystawach zbiorowych w Muzeum Książki w Łodzi oraz na Targach Wiedzy Graficznej w Warszawie. Inicjatorka projektu „Lazy Doli”, którego celem jest zachęcanie osób niezwiązanych z ilustracją do podejmowania z nią dialogu. Interesuje ją komunikat wizualny, cieszy tworzenie i oglądanie ilustracji, marzy o wydaniu ilustrowanej książki opowiadającej o prostym szczęściu.

 

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.