Konkurs na okładkę magazynu „Teraz Polska”

Nagroda główna, Karolina Maszk
Nagroda główna, Karolina Maszk

Drugi konkurs na okładkę magazynu „Teraz Polska” wygrywa „Różnorodność ludzka” Karoliny Maszk, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Nagrodę specjalną jury zdobywa Sylwia Doli Doliszna, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Okładka magazynu „Teraz Polska” jest swoistą formą galerii, miejscem prezentacji wypowiedzi polskich twórców na temat patriotyzmu i polskości, ale bez patosu i zbędnych uniesień. Okładkę pierwszego numeru magazynu przygotował Jan Sawka – była to ostatnia praca artysty przed śmiercią w 2012 r. Następne okładki przygotowali: Andrzej Pągowski, Waldemar Świerzy, Ryszard Kajzer, Henryk Chyliński, Rafał Olbiński, Małgorzata Lazarek, Ryszard Horowitz oraz Natalia Olbińska. Wraz z rozwojem pisma redakcja postanowiła przeznaczyć miejsce na okładce także dla młodych twórców – studentów polskich szkół artystycznych. W ten sposób narodził się pomysł na konkurs, w którym nagrodą jest publikacja pracy i promocja młodych artystów na równi z najlepszymi!

Pierwszą edycję konkursu na okładkę wygrała Beata Świerczyńska, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, autorka konkursowej pracy „Żarówka świecąca polskością”. Do drugiej edycji zgłoszono aż 140 prac z całego kraju. Oceniało je jury w składzie: Rafał Olbiński – grafik i plakacista; Ryszard Kajzer – grafik, plakacista, wykładowca warszawskiej ASP, założyciel Zerkaj Studio; Wojciech Palczewski – projektant, grafik, założyciel agencji Tamburyn; Adam Mikołajczyk – redaktor prowadzący magazynu „Teraz Polska”, juror ogólnopolskich konkursów dotyczących reklamy i marketingu; Krzysztof Przybył – redaktor naczelny magazynu „Teraz Polska” i prezes zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Więcej informacji: Magazynterazpolska.pl.

 

 


Karolina Maszk

Urodziła się 26 lat temu w Słupsku. Ukończyła filologię germańską na Uniwersytecie Gdańskim. W 2012 r. podjęła naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie jest studentką trzeciego roku grafiki projektowej, w której odkrywa nowe oblicze sztuki. W kręgu jej zainteresowań znajduje się plakat oraz ilustracja. W wolnych chwilach słucha jazzu oraz czyta.


Sylwia Doli Doliszna

Freelancer, ilustrator oraz projektant graficzny, członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

Urodzona w 1986 r. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Reklamy oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej na wydziale operatorskim, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na wydziale grafiki. Fotografie prezentowała w Galerii Działań w Warszawie, Galerii Współczesnej Sztuki w Kielcach, Ośrodku Propagandy Sztuki w Parku im. H. Sienkiewicza w Łodzi, Galerii BWA w Wałbrzychu oraz podczas Pierwszej Ogólnopolskiej Zbiorowej Wystawy Fotografii Mody w Poznaniu, a także w magazynie „Foto” i „Der Greif”. Prace graficzne prezentowała na wystawach zbiorowych w Muzeum Książki w Łodzi oraz na Targach Wiedzy Graficznej w Warszawie. Inicjatorka projektu „Lazy Doli”, którego celem jest zachęcanie osób niezwiązanych z ilustracją do podejmowania z nią dialogu. Interesuje ją komunikat wizualny, cieszy tworzenie i oglądanie ilustracji, marzy o wydaniu ilustrowanej książki opowiadającej o prostym szczęściu.

 

Czytaj także