Koncert Piotra Beczały w Poniedziałek Wielkanocny na vod.teatrwielki.pl

  • Fot. Krzysztof Bieliński
    Fot. Krzysztof Bieliński

Melomani z zapartym tchem oczekiwali na zapowiadany od miesięcy recital Piotra Beczały, który miał się odbyć 17 marca br. w Teatrze Wielkim w Warszawie. Niestety z powodu obostrzeń pandemicznych koncert odbył się bez udziału publiczności. Aby jednak nie zawieść melomanów Teatr postanowił nagrać ten wyjątkowy koncert i udostępnić bezpłatnie 5 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny za pośrednictwem platformy vod.teatrwielki.pl.

Piotr Beczała to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych  tenorów lirycznych na świecie. W 2018 roku został okrzyknięty najlepszym śpiewakiem i nagrodzony Operowym Oscarem – International Opera Award. Od lat wykonuje najważniejsze partie tenorowe w Metropolitan Opera czy Wiener Staatsoper. W zeszłym roku mogliśmy podziwiać go w dwóch premierach na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Wzruszaliśmy się podczas słynnej arii Jontka w Halce Stanisława Moniuszki w reżyserii Mariusza Trelińskiego  oraz podziwialiśmy kunszt wokalno-aktorski Beczały w Wertherze Julesa Masseneta. Wielkim sukcesem okazały się wydane ostatnio płyty: album z pieśniami Moniuszki i Karłowicza wydany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z TW-ON (2019) oraz Vincerò! – entuzjastycznie przyjęty album solowy z ariami z oper werystycznych wydany przez wytwórnię Pentatone, który od razu znalazł się na liście bestsellerów muzyki klasycznej. Z wytwórnią tą artysta pracuje aktualnie nad nową płytą zawierającą pieśni rosyjskich kompozytorów. Wśród nich usłyszymy min. romanse Piotra Czajkowskiego i Siergieja Rachmaninowa.

Już w poniedziałek 5 kwietnia o godz. 19.00 Opera Narodowa zaprasza na wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszymy najbardziej znane arie operowe w mistrzowskim wykonaniu. Artyście towarzyszyć będzie orkiestra TWON pod batutą Łukasza Borowicza. W programie usłyszymy wiele utworów polskich kompozytorów, gdyż jak mówi Piotr Beczała:  

„Zawsze staram się wplatać do programów moich koncertów utwory polskich kompozytorów, a tu, w kraju robię to tym bardziej chętnie. Tak więc tym razem połowa arii, które zaśpiewam, pochodzi z polskich oper, ale będą zestawione z operami włoskich werystów. Bardzo lubię takie kombinacje programowe, śpiewałem recitale, na których konfrontowałem pieśni Karłowicza, Moniuszki czy Szymanowskiego z utworami Ermanno Wolf-Ferrariego lub Richarda Straussa. Wychodzą wówczas ciekawe porównania, a polskie pieśni zawsze spotykają się z zainteresowaniem. A na tym koncercie chciałbym pokazać publiczności, że arie naszych kompozytorów nie odbiegają jakością od słynnych arii ze światowego repertuaru”.

Koncert będzie dostępny przez 48 godzin w bezpłatnym dostępie od  5 kwietnia o godz. 19.00 na vod.teatrwielki.pl 

Pobierz program koncertu z wywiadem z Piotrem Beczałą
 

Czytaj także

Najbardziej aktualne informacje o nowościach i promocjach
w naszym sklepie wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.