Już jest najnowszy numer Magazynu „Teraz Polska”

Hasło przewodnie „wszystko jest możliwe”. Taki wniosek można bowiem wysnuć po lekturze numeru, który rozpoczynamy od wywiadu z dr Krzysztofem Gawkowskim, wicepremierem i ministrem cyfryzacji. Minister przestrzega, że trwa zimna cyberwojna, a dezinformacja jest jednym z jej głównych frontów. Z kolei gen. Stanisław Koziej prowadzi rozważania na temat realności scenariusza rajdu Rosjan przez przesmyk suwalski.

Prof. Ewa Łętowska omawia pakiet ministra Adama Bodnara dotyczący przywrócenia praworządności w Polsce.

O sprawach gospodarczych rozmawiamy z Januszem Piechocińskim oraz z Wojciechem Kuśpikiem, organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, które jest najważniejszym wydarzeniem biznesowym w Polsce.

Dr Barbara Brodzińska-Mirowska maluje mapę Polski po nowym politycznym rozdaniu.

Adrian Furgalski  z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR przekonuje, że rozwój transportu zbiorowego, w szczególności kolejowego powinien być priorytetem nowego rządu a może w tym pomóc… sztuczna inteligencja. Rolę AI dostrzega też prezes Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc Best Place Adam Mikołajczyk i pokazuje jest przydatność na polskiej drodze do przyszłości.

Natalia de Barbaro wyznaje: Składnikiem mojego podejścia do kobiet jest jakiś rodzaj żaru, który odczuwam w sercu. Z powodów nie do końca dla mnie zrozumiałych jest dla mnie niezwykle ważne, żeby mowić do kobiet i pracować z kobietami.

Nasz Magazyn nie mógłby pominąć tematyki kulturalnej. Prezentujemy Natalię Rybkę, autorkę okładki, młodą malarkę ze Śląska, dla której motywy roślinne, tak bardzo fizyczne i tajemnicze jednocześnie są przewodnim środkiem wyrazu.

Prezentujemy również sylwetkę lubianego i cenionego aktora Wiktora Zborowskiego, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia pracy artystycznej, a który jest przecież autorem hasła promocyjnego „Teraz Polska”.

Rozmowy przeprowadzili: Kamil Broszko i Marzena Tataj.

Tradycjonalistów, którzy lubią czytać wydania drukowane, zapraszamy do bezpłatnej prenumeraty.

Pozostali czytelnicy mogą pobrać magazyn pod linkiem

Zapraszamy do lektury!

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.