Co Profesor Bralczyk sądzi o prawdzie w języku? Dowiemy się 28 stycznia

  • Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska
    Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska
Starożytni Chińczycy mawiali, że naprawdę szlachetnych ludzi poznaje się po tym czy dbają o prawdę w najdrobniejszych sprawach. Czym zatem jest prawda? To pytanie od setek lat zadają sobie filozofowie. Już 28 stycznia 2021 r. wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość wysłuchać co na temat prawdy sądzi prof. Jerzy Bralczyk – wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki.

          

Ze względu na pandemię Covid-19 wykład prof. Jerzego Bralczyka „O prawdzie w języku”  został zaplanowany online. Premiera wydarzenia odbędzie się w mediach społecznościowych na kanale YouTube i na Facebooku – 28 stycznia o godzinie 18:00. Wykład będzie miał charakter otwarty. W celu otrzymania linku do spotkania organizatorzy zalecają wcześniejszą rejestrację.

W rozmowie z redaktorem Wojciechem Bonowiczem wybitny językoznawca odpowie na pytania: jaka jest rola prawdy w życiu człowieka? Jak rozpoznać prawdę w zalewie informacji, do których mamy dostęp każdego dnia? Jak ją wyłuskać z konkurencyjnych wizji, które są nam przedstawiane przez siły polityczne? Jak ją znaleźć w czasach mediów społecznościowych, w których każdy sam kreuje siebie i swój wizerunek?

Wcześniejszy wykład Profesora Bralczyka „Jak mówić, żeby nas słuchano?” został przyjęty entuzjastycznie i uzyskał do tej pory blisko 6 milionów wyświetleń. „Sztuka rozmowy” Profesora Bralczyka z Michałem Ogórkiem ma na swoim koncie prawie pół miliona wyświetleń.

Zobacz dotychczasowe wykłady prof. Jerzego Bralczyka w WSIiZ:

Źródło WSIZ.edu.pl

REKLAMA

Czytaj także

Najbardziej aktualne informacje o nowościach i promocjach
w naszym sklepie wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.