10 sezonowych biznesów na lato. Możesz sporo zarobić

Oto dziesięć przykładów biznesów sezonowych, które prosperują w okresie letnim i mogą generować dobre zyski.

Ciężarówka z lodami

Obsługa ciężarówki z lodami to klasyczny letni biznes. Możesz jeździć po dzielnicach, parkach, odwiedzać festiwale, imprezy lokalne itd. i w każdym z tych miejsc oferować różnorodne mrożone smakołyki. Początkowa inwestycja obejmuje zakup ciężarówki i zaopatrzenie się w lody, ale duży popyt w gorące letnie dni może przynieść pokaźne zyski.

Wypożyczalnia sprzętu plażowego

Jeśli mieszkasz w pobliżu plaży lub popularnego miejsca wypoczynku nad wodą, rozpoczęcie wypożyczania sprzętu plażowego może być lukratywne. Oferuj przedmioty, takie jak leżaki plażowe, parasole, deski surfingowe, deski do wiosłowania, kajaki, rowery wodne, a nawet jednomasztówki. Możesz pobierać stawki dzienne lub godzinowe, a jeśli wszystko dobrze pójdzie, możesz się spodziewać znacznego dochodu w szczycie sezonu turystycznego.

Wycieczki pełne przygód na świeżym powietrzu

Skorzystaj z letniej pogody, organizując wycieczki z przygodami na świeżym powietrzu. Może to obejmować takie działania, jak piesze wędrówki, spływy kajakowe, rafting lub zjazd na linie. Zapewnij wycieczki z doświadczonym personelem, niezbędnym sprzętem i transportem, jeśli jest to wymagane. Reklamuj swoje usługi lokalnie i online, aby przyciągnąć miłośników przygód i turystów.

Biznes związany branżą ślubów

Lato najwięcej osób mówi sobie na zawsze: „tak”. Dzięki czemu włączenie się w ten nurt z biznesem weselnym może być opłacalnym przedsięwzięciem. Jedną z możliwości jest biznes związany z planowanie ślubów. Można się też skoncentrować na dekoracjach, cateringu czy aranżacjach kwiatowych.

Czyszczenie i konserwacja basenu

Coraz więcej ludzi w naszym kraju ma prywatny basen. Do Kaliforni jeszcze nam trochę daleko, ale przecież najważniejsze w biznesie jest wyprzedzanie trendów. Każdy basen wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji w okresie letnim. Możesz zaoferować swoim klientom kompleksowe czyszczenie, odkurzanie, dostarczanie chemii basenowej czy konserwację sprzętu. Możesz proponować też klientom modyfikacje i ulepszenia istniejących instalacji.

Zarządzanie nieruchomościami wakacyjnymi

Jeśli mieszkasz w popularnym miejscu turystycznym, rozważ zaoferowanie usług zarządzania nieruchomościami wakacyjnymi. Pomóż właścicielom domów wynajmować ich nieruchomości, obsługiwać rezerwacje, sprzątanie i komunikację z gośćmi. Pobieraj procent dochodu z wynajmu lub stałą opłatę za swoje usługi.

Catering na świeżym powietrzu

Wykorzystaj letnie imprezy i spotkania na świeżym powietrzu, rozpoczynając działalność cateringową zorientowaną na aktywności na zewnątrz. Możesz dostarczać przekąski na wesela, pikniki, imprezy firmowe, wydarzenia plenerowe. Twórz konfigurowalne menu, zapewniaj bezpieczeństwo żywności i oferuj wyjątkową obsługę, aby budować reputację w branży.

Stoisko na targu rolnym

Ustaw stoisko na lokalnym targu rolnym, aby sprzedawać świeże produkty, domowe przetwory, wypieki lub wyroby rzemieślnicze. Wykorzystaj lokalne i organiczne składniki, aby przyciągnąć konsumentów dbających o zdrowie. Promuj swoje stoisko w mediach społecznościowych i współpracuj ze społecznością, aby zbudować bazę lojalnych klientów.

Mobilna myjnia samochodowa

Przy cieplejszej pogodzie właściciele samochodów częściej zlecają regularne czyszczenie swoich pojazdów. Oferuj usługi mobilnej myjni samochodowej, by dotrzeć na parking domowy, albo do firmy klienta i świadczyć usługi czyszczenia samochodu, detailingu i wyposażenia wnętrz. Zainwestuj w wysokiej jakości sprzęt i ekologiczne środki czystości – t ojest ważne dla dzisiejszych klientów.

Zajęcia fitness na świeżym powietrzu

Skorzystaj z chęci ludzi do ćwiczeń na świeżym powietrzu w okresie letnim, oferując zajęcia fitness pod chmurką. Może to obejmować zajęcia takie jak joga, obozy treningowe, pilates lub sesje ćwiczeń grupowych. Zabezpiecz pozwolenia na korzystanie z lokalnych parków lub plaż i reklamuj swoje zajęcia osobom dbającym o zdrowie lub turystom. Pamiętaj, że sukces każdej firmy sezonowej zależy od takich czynników, jak lokalizacja, działania marketingowe, jakość usług i zadowolenie klientów. Przeprowadź dokładne badania, opracuj solidny biznesplan i zapewnij swoim klientom wyjątkową wartość, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.