Ogłoszono wyniki 32. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Laureaci Godła to filary zaufania i nadzieja świata

  • Fot. Kamil Broszko
    Fot. Kamil Broszko

W tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska” wyłoniono 23 laureatów. Nagrodzone produkty, usługi i innowacje są olśniewające. Dosadnie pokazują, gdzie tkwi prawdziwy potencjał krajowej gospodarki i kto jest jej najlepszym ambasadorem i przedstawicielem. Pozwalają również nieco optymistyczniej patrzeć w przyszłość, mimo niepewności właściwej obecnym czasom.

W tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska” wyłoniono 23 laureatów. Nagrodzone produkty, usługi i innowacje są olśniewające. Dosadnie pokazują, gdzie tkwi prawdziwy potencjał krajowej gospodarki i kto jest jej najlepszym ambasadorem i przedstawicielem. Pozwalają również nieco optymistyczniej patrzeć w przyszłość, mimo niepewności właściwej obecnym czasom.

Kiedy świat mierzył się z COVID-19, wszyscy wyczekiwali zakończenia pandemii, aby móc znów żyć jak dawniej, oddychać pełną piersią, ale też prowadzić działalność gospodarczą na wcześniejszych zasadach. I właśnie wtedy, kiedy wirus zaczął się wycofywać i odpuszczać – wciąż nie wiemy, na jak długo – spadła nowa plaga. Ukraina, nasz najbliższy sąsiad, doświadczyła rosyjskiego ataku i znalazła się w okowach wojny. Gdy powstaje ten tekst, ona wciąż trwa. Pierwszą ofiarą jest naród ukraiński, który płaci wielką cenę, nie tylko za swój kraj, ale również za Europę. Ale już dziś wiadomo, że konsekwencje odczujemy wszyscy. I nie bardzo potrafimy je przewidzieć. Aby jednak iść w niepewną przyszłość z podniesioną głową i aby być na nią jak najlepiej przygotowanym, powinniśmy opierać się na stabilnych fundamentach. Jeszcze zanim wybuchła pandemia, w środowisku zarządzających biznesem popularna była teza mówiąca, że zaufanie to waluta przyszłości. Dziś chciałoby się powiedzieć więcej – że zaufanie jest przyszłością.

Fot. Kamil Broszko

Wszystkie organizacje, przedsiębiorstwa, spółki, których produkty mają prawo do posługiwania się Godłem „Teraz Polska”, to właśnie niekwestionowani liderzy zaufania. Dlatego ich rola na krajowym rynku, znacząca w czasach harmonii i spokoju, staje się wręcz kluczowa w dobie niepewności i przemian. Bo wtedy nie tylko konsumenci, ale też po prostu całe społeczeństwo potrzebuje owych liderów, a może nawet warto powiedzieć: filarów zaufania. A znak „Teraz Polska” jest jego symbolem.

Właśnie ze względu na zaufanie Godło „Teraz Polska” jest najbardziej rozpoznawalnym i najwyżej cenionym znakiem jakości i polskiego pochodzenia. – Polacy wybierają produkty i usługi oznaczone Godłem „Teraz Polska”, bo obdarzają je zaufaniem. Są świadomymi konsumentami i wiedzą, że to jest najlepsze dla nich, dla ich rodzin i dla całej polskiej gospodarki. Polacy, co również wynika z badań, są świadomymi patriotami i pocieszające jest, że dotyczy to wszystkich pokoleń, w tym również ludzi młodych – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. – Dotychczas w Konkursie wzięło udział ponad 6 tys. polskich firm, reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, spośród których nagrodzono łącznie niemal 792. Biorą w nim udział zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe firmy rodzinne. Jest to możliwe, gdyż podstawowym kryterium oceny jest jakość oferowanych produktów i usług, a nie wielkość przedsiębiorstwa – twierdzi Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Konkursu „Teraz Polska”. – Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę, zaś ich produkty i usługi zyskują zaufanie i lojalność klientów. I dlatego najlepszą wskazówką dla wielu pokoleń konsumentów jest Godło „Teraz Polska”, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie – dodaje Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Już po raz drugi podczas Gali „Teraz Polska” nagrodzono Młodego Promotora Polski. Spośród nominowanych przez Kapitułę wybitnych reprezentantów nauki, kultury i sportu wyboru dokonała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Tytuł został przyznany Marii Andrejczyk.

Warto wspomnieć, że zakończenie 32. edycji Konkursu „Teraz Polska” jest również momentem, od którego można zgłaszać produkty i usługi do 33. edycji. – Do czasu oficjalnej inauguracji kolejnej edycji Konkursu firma może złożyć ankietę rejestracyjną, która jest rodzajem wstępnej deklaracji udziału w Konkursie. Po inauguracji, która nastąpi jesienią 2022 r., będzie można przejść do drugiego etapu zgłoszenia, czyli przesłać ankietę weryfikacyjną – tłumaczy Michał Lipiński. Zachęcamy firmy do zgłaszania produktów i usług, ponieważ Godło „Teraz Polska” jest dla klientów najlepszą i uznawaną przez nich samych wskazówką, że dany produkt lub usługa cechują się najwyższą jakością i polskim pochodzeniem.

 

WSZYSCY LAUREACI 32. edycji KONKURSU "TERAZ POLSKA"

LAUREACI GODŁA „TERAZ POLSKA” W KATEGORII PRODUKTY


Zakład Mięsny Smak Górno Sp. z o.o.

produkty ekologiczne w słojach


Zakłady Farmaceutyczne Colfarm SA

linia Maxi, w tym: Maxi Krzem i Maxi Krzem + Biotyna, Maxi HairUp!


Crystal Sp. z o.o.

drzwi zewnętrzne wyprodukowane w technologii AbsiGlass


Bolarus SA

szafy laboratoryjne i medyczne serii SL


Gardens-Software Sp. z o.o.

system Gardens ERP z własnym środowiskiem rozwoju IDE GardensAM


Decco SA

system Decco HST


Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” Sp. z o.o.

seria produktów Cud Miód


Medgal Sp. z o.o.

pierwsza polska endoproteza całkowita stawu biodrowego Medgal-Hip


Rohhe Sp. z o.o.

seria termoizolacyjnych mat lamelowych z wełny mineralnej do izolacji kanałów wentylacyjnych r.Flow i r.Heat


Kurtiak i Ley Wydawnictwo Artystyczne

książki z rozszerzoną rzeczywistością


Ubojnia Zwierząt Robert Rytel

polska półtusza wieprzowa Rytel

 

LAUREACI GODŁA „TERAZ POLSKA” W KATEGORII USŁUGI

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Witolda Orłowskiego

żywienie Kliniczne – sztuczne żywienie pacjentów z częściową lub całkowitą niewydolnością przewodu pokarmowego


Haston City Hotel Sp. z o.o.

kompleksowa organizacja konferencji, szkoleń i kongresów


Corab Sp. z o.o.

Corab Akademia


Personnel Service SA

outsourcing pracowników z zagranicy


Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA

wyspecjalizowane programy inwestycyjne wspierające regularne oszczędzanie


Energia Euro Park Sp. z o.o.

dystrybucja energii elektrycznej


Arra Group Sp. z o.o. Sp. k.

dostawa produktów leczniczych bezpośrednio do domu pacjenta


TUZ Ubezpieczenia – TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

Bezpieczny Dom – ubezpieczenie domu lub mieszkania, rodziny lub bliskich oraz zwierząt domowych


Gas Trading Podkarpacie Sp. z o.o.

sprzedaż hurtowa i detaliczna paliw i produktów pochodnych

 

LAUREACI GODŁA „TERAZ POLSKA” W KATEGORII INNOWACJE

Politechnika Gdańska, Wydział ETI, Katedra Systemów Multimedialnych

inteligentne znaki drogowe do adaptacyjnego sterowania ruchem pojazdów, komunikujące się w technologii V2X


Instytut Transportu Samochodowego

Polskie Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


PID Polska Sp. z o.o. oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych

system do bezinwazyjnej inspekcji towarów wielkogabarytowych – CANIS

 

WYRÓŻNIENIA

Dico s.c.

MÓWik – program do komunikacji alternatywnej i wspomagającej dla osób niemogących się porozumiewać


Data Dynamics Sp. z o.o.

LivePrice – system do monitoringu i automatyzacji cen

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.