Jakub Kuszlik laureatem IV nagrody XVIII Konkursu Chopinowskiego

  • Fot. FB NIFC
    Fot. FB NIFC

Decyzją siedemnastoosobowego, międzynarodowego jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń laureatem IV nagrody głównej tegorocznego Konkursu Chopinowskiego został Jakub Kuszlik. Zdobył ją ex aequo z Japonką Aimi Kobayashi. Ponadto nasz pianista otrzymał nagrodę Polskiego Radia z najlepsze wykonanie mazurków. W finale zagrał Koncert e-moll op. 11.

Jakub Kuszlik jest pierwszym Polakiem nagrodzonym w Konkursie od 2005 roku, kiedy to zwycięzcą został Rafał Blechacz. Ogromne gratulacje!

Jakub Kuszlik urodził się  23 grudnia 1996 r. w Bochni. Pierwsze muzyczne kroki stawiał w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Jerzego Żurawlewa w Bochni, do szkoły II stopnia uczęszczał w Krakowie. To także absolwent bocheńskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego. Obecnie kształci się pod kierunkiem Katarzyny Popowej-Zydroń w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest laureatem II nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy i na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hilton Head oraz III nagrody na Międzynarodowym Konkursie „Top of the World” w Tromso. W 2017 r. wystąpił z recitalem chopinowskim w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Rok później, wraz z orkiestrą Filharmonii Narodowej wykonał Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Paderewskiego. Występował także w licznych krajach europejskich, m.in. w Niemczech, Norwegii i na Islandii, a także w Japonii i USA.

Źródło NIFC, Polskie Radio

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.