Auto elektryczne studentów z Łodzi ciekawsze niż Tesla Cybertruck

  • Fot. Lodz Solar Team
    Fot. Lodz Solar Team
Eagle Two zaprojektowany przez Lodz Solar Team zwyciężył w konkursie KOKOS w kategorii Vehicle.

Tegoroczna edycja Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego była rekordowa pod względem liczby uczestników. W kategorii VEHICLE wzięło udział 12 najlepszych pojazdów z całej Polski. Zwyciężył samochód elektryczny Eagle Two zgłoszony przez Lodz Solar Team, który zdominował konkurentów zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań.

Pojazd wyposażono w System Magazynowania Energii składający się z ogromnej, 60 kWh baterii umieszonej pod podłogą samochodu. Dodatkowo zastosowano najwyższej klasy monokrystaliczne panele słoneczne na dachu, które są w stanie dostarczyć nawet 1200 W w pełnym słońcu. Układ napędowy został specjalnie zaprojektowanych na potrzeby samochodu solarnego, a składa się z silników BLDC oraz sterowników. System infotainment składający się z 13” komputera pokładowego ma, oprócz zaawansowanej wizualizacji danych, również opcję odłączenia i włączenia Netflixa znudzonym dzieciom na tylnej kanapie. Inne niezbędne dane kierowca dostrzeże na desce rozdzielczej, gdzie w oparciu o najnowsze technologie ogólnie dostępne na rynku wyświetlane są dane od pierwszej sekundy włączenia samochodu.

Na szczególną uwagę zasługują ekologiczne wygłuszające maty stworzone z ptasich piór. To rozwiązanie nie tylko świetnie wygłusza wnętrze, ale również izoluje termicznie! Rozwiązanie to jest chronione patentem, a zostało stworzone przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych.

Z tego miejsca możemy zapewnić, że nie spoczywamy na laurach i dalej pracujemy nad rozwojem technologii samochodów napędzanych energią słoneczną. Prace nad kolejnym wielkim projektem już się rozpoczęły i jesteśmy pewni, że zaskoczymy Was jeszcze bardziej niż do tej pory– mówią członkowie Lodz Solar Team, którzy już przygotowują się do zawodów iLumen European Solar Challenge w Belgii!

Zespół Lodz Solar Team od początku swojej działalności wziął udział w 5 międzynarodowych wyścigach iLumen European Solar Challenge: w RPA, Belgii i 3-krotnie w Australii. W 2018 roku Polacy po raz pierwszy stanęli na najwyższym podium. Próba powtórzenia tego sukcesu będzie możliwa już za niespełna 3 miesiące! Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Lions Club, 18 września br studenci z Lodz Solar Team znów będą mogli stanąć na linii startu zawodów iLumen European Solar Challenge w Belgii.

Parametry #EagleTwo:

Prędkość maks. 140 km/h; zasięg 1 415 km; waga 370 kg, nadwozie - włókno węglowe;

Silniki Moc: 9 kW; sprawność: 97%; typ: BLDC

Źródło Lodz Solar Team

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.