Aktualności

 • Obraz Pete Linforth z Pixabay

  Nie chcemy się szczepić przeciwko koronawirusowi

  Z ostatnich badań wykonanych przez firmę ARC Rynek i Opinia wynika, że w Polsce 37% populacji skorzystałby ze szczepionki przeciw COVID-19. 

  WIĘCEJ
 • Fot. Kamil Broszko/Broszko.com

  Urlop 2020. Jak COVID-19 wpłynie na wakacyjne plany Polaków

  Pomimo panującej na świecie pandemii koronawirusa, co trzeci Polak planuje wyjechać na urlop w 2020 roku. 

  WIĘCEJ
 • Fot. PAN

  PAN polskim liderem w rankingu Nature Index

  Wśród polskich instytucji naukowych niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznego zestawienia Nature Index jest Polska Akademia Nauk.

  WIĘCEJ
 • Image by Gerd Altmann from Pixabay

  Konsument w dobie pandemii koronawirusa. Mniej wychodzimy do sklepu, częściej gotujemy

  Według badania IPSOS 90 proc. Polaków uważa, że wirus stanowi zagrożenie dla naszej gospodarki. 

  WIĘCEJ
 • Fot. Kamil Broszko/Broszko.com

  Najlepsi z najlepszych z Godłem „Teraz Polska”. Mimo pandemii

  Zakończyła się 30., jubileuszowa edycja Konkursu „Teraz Polska”. Nagrodzono 16 produktów, 9 usług i jedną innowację. Podczas uroczystości, która odbyła się 9 czerwca 2020 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, wszyscy byli zgodni co do tego, że dziś – w dobie zawirowań i niepewności wynikających z pandemii koronawirusa – kluczowy wpływ na sytuację społeczną i gospodarczą będą mieli najlepsi polscy przedsiębiorcy, w tym laureaci Konkursu „Teraz Polska”.

  WIĘCEJ
 • Fot. FB Teatr Wielki – Opera Narodowa

  Wielki sezon Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

  Kurzak, Beczała, Konieczny i Orliński przed warszawską publicznością! Sezon 2020/21 zapowiada się imponująco!

  WIĘCEJ
 • Fot. Danuta Matloch | MKiDN

  Zaginiony obraz Jacka Malczewskiego wrócił do Polski!

  Dzięki staraniom Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, polskich muzealników oraz dotychczasowego posiadacza dzieła zaginiony w czasie II wojny światowej obraz Jacka Malczewskiego „Przy fortepianie" powrócił dziś do Muzeum Narodowego w Warszawie.

   

  WIĘCEJ
 • Fot. FB Teatr Wielki-Opera Narodowa

  KREACJE12 Krzysztofa Pastora online

  W tym roku KREACJE - warsztaty choreograficzne Krzysztofa Pastora przeniosły się do internetu.

  WIĘCEJ
 • Obraz Syaibatul Hamdi z Pixabay

  Mam pracę, ale nie pracuję. Pandemia, spadek aktywności zawodowej i przejście na „home office”

  Zagrożenie epidemiczne COVID-19 w Polsce odcisnęło piętno na rynku pracy już w pierwszym kwartale 2020 roku, mimo że główne ograniczenia wprowadzano dopiero na koniec marca - wynika z kwartalnego badania „Monitor Rynku Pracy” Głównego Urzędu Statystycznego.

  WIĘCEJ
 • Obraz Darko Stojanovic z Pixabay

  Naukowcy o aktualnym stanie pandemii w Polsce

  Kim są „super zaraziciele” wyjaśnia prof. Jerzy Duszyński. Czy Polacy wykazują odporność krzyżową  według prof. Roberta Flisiaka.

  WIĘCEJ
 • Wywiad wideo z Piotrem Badowskim #terazpolskarozmowy

  Czy klienci znów będą tłumnie odwiedzać galerie handlowe? Czy ludzie zamienią biura na pracę zdalną? Jakie wyzwania w dobie pandemii stoją przed branżą Digital Signage?

  WIĘCEJ
 • MUZEUM XX. CZARTORYSKICH

  Dama ponownie zaprasza

  Za nami #WirtualnaNocMuzeów. Przypominamy, że przy ul. Pijarskiej w Krakowie znów możemy podziwiać „Damę z gronostajem” Leonarda da Vinci i „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” Rembrandta. W 26 salach ekspozycyjnych na dwóch piętrach wyremontowanego Pałacu Muzeum Książąt Czartoryskich ponownie znalazła swoje miejsce najcenniejsza polska kolekcja sztuki.

  WIĘCEJ
 • fot. Magnus von Horn/FB HBO Polska

  Skolimowski, Szumowska, Żuławski kręcą o życiu w izolacji

  Na zamówienie HBO powstaje film „W domu”, który składa się z 14. opowieści o niespodziewanym doświadczeniu izolacji.
  WIĘCEJ
 • Fot. Archiwum Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

  Dariusz Stola laureatem Nagrody Pamięci im. Ireny Sendlerowej

  Taube  Philanthropies mianował tegorocznym laureatem Nagrody Pamięci im. Ireny Sendlerowej prof. Dariusza Stolę, byłego dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ten wybitny historyk został uhonorowany za wizjonerskie zarządzanie Muzeum POLIN. Niezwykłe sukcesy muzeum były wychwalane i honorowane przez całą kadencję prof. Stoli od marca 2014 roku do lutego 2019 roku.

  WIĘCEJ
 • SONDA

  Liderzy czołowych firm o przywództwie w magazynie „Teraz Polska”

  Jaka jest rola przywództwa w zarządzaniu biznesem? O odpowiedź poprosiliśmy liderów przedsiębiorstw działających na polskim rynku – właścicieli, członków zarządów, menedżerów. Przedstawiamy ich opinie.

  WIĘCEJ
 • Muzeum Narodowe w Warszawie

  Muzeum Narodowe w Warszawie otwarte!

  Po dwóch miesiącach społecznej kwarantanny MNW znów będzie otwarte dla zwiedzających. Od 12 maja 2020 roku zapraszamy do Gmachu Głównego w Alejach Jerozolimskich 3. Oddziały MNW, z wyłączeniem parków i ogrodów, pozostają na razie zamknięte.

  WIĘCEJ
 • Fot. Kamil Broszko/Broszko.com

  Pandemia i patriotyzm

  Nastały trudne czasy. Cały świat żyje pandemią koronawirusa. Media, podkręcając informacje, wywołują strach i panikę w społeczeństwie.

  WIĘCEJ
 • Fot. Kamil Broszko/Broszko.com

  Przywództwo w czasach zarazy

  Epidemia obnaża różne słabości dzisiejszej polityki, gospodarki czy w ogóle instytucji. Zarazem jednak stanowi szansę na ich pozytywną zmianę. Jest sytuacją kryzysową. A kryzysy mają to do siebie, że są zdarzeniami przełomowymi. 

  WIĘCEJ
 • Fot. Ewa Krasucka

  "Burza" Krzysztofa Pastora na Dzień Tańca 2020

  Takiego Międzynarodowego Dnia Tańca nie było od kiedy w 1982 roku ogłoszono to święto ludzi tańca z inicjatywy Komitetu Tańca Międzynarodowego Instytut Teatralnego pod auspicjami UNESCO. To święto nas wszystkich – tych, którzy sami tańczą, taniec oglądają, kochają go i podziwiają, rozumieją, lub dopiero próbują rozumieć. A nie jest to trudne, bo język tańca ma charakter uniwersalny, pozbawiony barier narodowych. 

  WIĘCEJ
 • Fot. Kamil Broszko/Broszko.com

  Bralczyk, Person, Przybył, Szczepłek – o wartościach i o sporcie

  Jerzy Bralczyk
  Każde zwycięstwo tworzy nastrój wewnętrznej radości. Potencjał optymizmu, nawet odłożony w czasie, może owocować w innych, zupełnie niespodziewanych sferach. Cieszymy się, że nie jest tak źle i damy radę. A może z tego zwycięstwa narodzi się coś innego pozytywnego? Choć wiemy, że już samo uczestnictwo uszlachetnia, to jednak sukcesy pomagają i za nimi tęsknimy.
  Andrzej Person
  Kiedy zapytałem pływaka Bartosza Kizierowskiego, który zawsze wychodził na pływalnię z biało-czerwoną flagą, czy nie zamieniłby jej na medal olimpijski pod innym sztandarem – bo miał takie propozycje – zawsze twardo odpowiadał: „Nie, bo dla mnie najważniejsza jest biało-czerwona”. Bez takiej wrażliwości nie ma szans na wielkie sukcesy.
  Boniek nie miał korków, nie mógł korzystać z orlików, a został fantastycznym piłkarzem. Kiedyś ze wsi można było się wyrwać poprzez sukcesy sportowe. Popatrzmy choćby na kariery Ryszarda Szurkowskiego czy Czesława Langa. Obecnie rodzice myślą raczej o dobrym wykształceniu i dobrej pracy, bo nie wierzą, że można zarabiać, uprawiając na przykład skok o tyczce. Tak więc niezależnie od liczby uruchomionych orlików trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na polskiego Messiego.

   

  WIĘCEJ
Najbardziej aktualne informacje o nowościach i promocjach
w naszym sklepie wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.