Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza premierę „Werthera”. Mariusz Treliński opowiada o nowym sezonie artystycznym (VIDEO)

 • fot. Kamil Broszko
  fot. Kamil Broszko
 • fot. Kamil Broszko
  fot. Kamil Broszko
 • fot. Kamil Broszko
  fot. Kamil Broszko
 • fot. Kamil Broszko
  fot. Kamil Broszko
 • fot. Kamil Broszko
  fot. Kamil Broszko
 • fot. Kamil Broszko
  fot. Kamil Broszko

W nadchodzącym sezonie w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbędzie się ponad 200 wydarzeń, w tym sześć tytułów premierowych i 15 repertuarowych. Publiczność będzie mogła usłyszeć gwiazdy światowej sceny operowej m.in. Piotra Beczałę w tytułowej partii „Werthera”. Mariusz Treliński opowiada o nadchodzącym sezonie artystycznym  w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

Werther – już 8 października pierwsza premiera operowa sezonu 2020/21! Kiedy powieść Johanna Wolfganga Goethego „Cierpienia młodego Werthera” ukazała się w 1774 roku, czytelnicy zachwycili się historią poety samotnika, idealistycznie zakochanego w kobiecie związanej z innym mężczyzną. Minęło ponad sto lat a całą historią zainteresował się francuski kompozytora Jules Massenet, który postanowił zmierzyć się z romantyczną historią w operowej odsłonie. Pracę nad librettem podjęli się Édouard Blau, Paul Millet oraz Georges Hartmann. Na deskach Opery Narodowej ujrzymy inscenizację w reżyserii Willy Deckera, która obok Elektry (2010) oraz Don Carlo (2013), będzie jego trzecim spektaklem operowym, zaprezentowanym warszawskiej publiczności.

Partię Werthera zaśpiewa tenor Piotr Beczała (spektakle 8 i 10 października), który kreował już tę rolę w Barcelonie (2017), a warszawska publiczność ostatnio miała okazję usłyszeć go w partii Jontka w Halce S. Moniuszki w reżyserii Mariusza Trelińskiego (2020). Partneruje mu Iryna Zhytynska, związana z Operą Wrocławską, występująca w madryckim Teatro Real, wiedeńskim Theater an der Wien i w Finnish National Opera.

Obok Beczały w roli Werthera wystąpi Leonardo Caimi (spektakle: 14, 16 i 18 października), który partią Fentona w Falstaffie w reżyserii Franco Zeffirellego zadebiutował w Teatro Verdi w Busseto, Teatro Petruzzelli w Bari oraz Teatro dell’Opera w Rzymie. Jego interpretacja słynnej arii Nessun dorma w warszawskim wystawieniu Turandot (2018) wywołała entuzjazm wśród zgromadzonej w widowni. Spektakle zaplanowano na: 8/10/14/16/18 października 2020

Po 185 dniach przerwy Teatr Wielki-Opera Narodowa rozpoczął nowy sezon artystyczny 2010/2021. W repertuarze występy Beczały, Kurzak, Petersen, Kerla i innych wybitnych osobowości sceny operowej i baletowej.

W nadchodzącym sezonie w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbędzie się ponad 200 wydarzeń, w tym sześć tytułów premierowych i 15 repertuarowych. Publiczność będzie mogła usłyszeć gwiazdy światowej sceny operowej: Piotra Beczałę w tytułowej partii Werthera, Tomasza Koniecznego w trzech różnych rolach; w tym w partii Janusza w Halce Mariusza Trelińskiego oraz Aleksandrę Kurzak, która zaśpiewa rolę Ciociosan w Madame Butterfly. Na deskach TW-ON wystąpią także zagraniczne gwiazdy, m.in. Ann Petersen czy Torsten Kerl (w Fideliu), znani również m.in. ze znakomitych interpretacji partii Wagnerowskich.

Pierwszą premierą nowego sezonu był przeniesiony z marca tego roku spektakl baletowy Korsarz. Niezwykle malownicze dzieło oparte na poemacie George’a Byrona, w choreografii słynnego Manuela Legris, obfitujące w genialne kompozycje taneczne, zaprezentujemy na scenie 17 września tego roku. Na sezon 2020/21 przeniesiony został także wspomniany „Werther” Jules’a Masseneta

ZOBACZ VIDEO "MAGAZYNU TERAZ POLSKA", W KTÓRYM MARIUSZ TRELIŃSKI OMAWIA CAŁY SEZON ARTYSTYCZNY 2020/2021 W TEATRZE WIELKIM - OPERZE NARODOWEJ.

Czytaj także

Najciekawsze artykuły i wywiady wprost na Twoją skrzynkę pocztową!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: bestplace@bestplaceinstitute.org, telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 94 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.